Přejít k hlavnímu obsahu

Jak doma pěstovat bylinky

24. Březen 2020

Jak doma pěstovat bylinky | video. Také si kupujete bylinky v obchodě a do týdne vám bídně hynou? Pro domácí pěstování bylinek je důležité držet se pár rad a pravidel: světlo, dostatečná vlhkost, výživa a ochrana proti škůdcům. Základním pravidlem je, že bylinky potřebují dostatek světla. Bylinky umístětě na okenní parapet, nejlepší orientací světových stran je jih nebo jihovýchod. Čím více svěla, tím bylinky mají více síly a energie. Zejména v zimním odbodí dbejte na pravidelné rosení bylinek, abyste udrželi optimální vlhkost. Další rady, jak správně doma pěstovat bylinky, naleznete ve videu YT kanálu Receptář prima nápadů.

Tipy

Bylinky hnojte 1x za dva týdny formou zálivky.

Varování

Bylinky mohou trpět škůdci, i přesto, že jsou aromatické. Nejčastěji bylinky napadají mšice. Pro jejich hubení používejte přípravky na přírodní bázi, které obsahují soli mastných kyselin. Postup opakujte cca 3x během jednoho týdne. Přípravky na přírodní bázi obsahují účinné látky, které jsou snadno odbouratelné a nejsou zdraví škodlivé.

Autor: redakce
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak pěstovat bylinky v zimě
Pěstování bylinek v zimě: Koho by netěšila čerstvá pažitka nebo libeček do polévky? Určitě každého! Bylinky se dají pěstovat i doma v květináči. Ani z…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.