Přejít k hlavnímu obsahu

Jak má vypadat Smlouva o sdružení fyzických osob

Jste fyzická osoba-podnikatel? Chcete spolupracovat s jinou fyzickou osobou-podnikatelem (či více fyzickými osobami-podnikateli)? Tak sepište Smlouvu a vytvořte sdružení dvou či více podnikatelů. Sdružení nemá právní subjektivitu, nikde se neregistruje, nemusíte ho nikde hlásit. Sdružení vzniká podepsáním Smlouvy o jeho vzniku.

Jak má Smlouva vypadat? Jaké náležitosti by měla obsahovat? Následujících pár řádků vám poskytne odpovědi na tyto otázky.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Karel Slachário (neověřeno) | So, 10/06/2012 - 23:54

Aby tyto rady, ohledně smlouvy o sdružení, byly vůbec co k čemu, chybí zde to naprosto základní, a to vymezení toho, co vůbec může být účelem smlouvy o sdružení. A to zde vůbec není uvedeno.
Dále bych měl jen dotaz, jak může mít sídlo něco, co právně neexistuje? Přesněji - jak může mít sídlo "sdružení", které není osobou (právnickou a ani fyzickou)? Smlouva o sdružení je smlouva o něčem, nikoli o založení něčeho, co by snad sídlo mít mohlo.

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.