Co je potřeba

savo, voda, bílý ocet, gumové rukavice

1
Obrázek není k dispozici

Zapékací mísy z ohnivzdorného skla mohou být poznamenané fleky a šedými skvrnami, se kterými si nevíme rady. Způsobují to potraviny, které obsahují bílkoviny-třeba vejce, sýry, mléko.
Ale je pravda, že žádná bílkovina neodolá bílému octu. Takže využijme tenhle poznatek a jediné, co musíte udělat, aby nádobí se zase třpytilo jako nové, vzít houbičku nebo hadřík a navlhčete je v octu. Pak už jenom přetírejte, trochu přitlačte a výsledek je hotov. Nádobí je celistvě bílé.

2
Obrázek není k dispozici

Zničte spolehlivě bakterie
Po umytí nádobí si ve dřezui připravte jednoduchý antibakteriální roztok. Jedna lžíce sava je dostačující na 4 až 5 litrů vody. Umyté nádobí nechte máčet v tomto roztoku 5 až 10 minut a pak ho opláchněte čistou vlažnou vodou. Nezapomeňte použít gumové rukavice při práci s bělícím roztokem.

3
Obrázek není k dispozici

Aby ruce nepáchly po gumových rukavicích
Gumové rukavice většinou zanechávají na rukou zápach po pneumatikách od auta. Nepomáhá ani opakované oplachování. Dřív než vklouznete do rukavic, použijte na ruce pleťové mléko a pěkně ho v rukách rozetřete. Vůbec nebudou pak páchnou po gumě a ruce dostanou kvalitní hydratační procedůru

Varování

Při práci s bělicím prostředkem, se savem, používejte výhradně rukavice

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.666665
Average: 4.7 (3 votes)