Přejít k hlavnímu obsahu

Jak naklíčit čočku a jak ji dále využít

Jak naklíčit čočku a jak ji dále využít | návod. Na jaře (ale i kdykoliv jindy během roku) je potřebné doplnit deficit vitamínů, minerálů a dalších látek, které nám chybějí po zimním období. Jednoduchým a levným způsobem, jak účinně získat řadu zdraví prospěšných látek, je naklíčit si doma semínka či luštěniny. V tomto případě Vám poradíme, jak snadno naklíčit čočku a jak ji poté v kuchyni dále využít. Inspiraci a recepty z čočky naleznete pod článkem v sekci odkazy.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jana (neověřeno) | Pá, 04/03/2020 - 18:31

prosim o upresneni - pisete cocku kazdy den 2x dukladne proplachnout, minite 1x rano a 1x vecer, nebo 2x za sebou, aby to bylo dukladne? dekuji.

Anonym (neověřeno) | Po, 04/06/2020 - 13:20

Dobrý den, děkuji za dotaz, je vhodné čočku proplachovat 1x ráno a 1x večer, aby nezačla plesnivět či zahnívat. Přeji krásný den, Jana F.

Další zajímavé články

Jak uvařit čočku nakyselo | recept
Čočka nakyselo | recept. Luštěniny tvoří důležitou složku naší výživy. Mezi luštěniny se řadí hrách, fazole, čočka, sója. Čočka je v kuchyni asi nejob…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.