Přejít k hlavnímu obsahu

Jak namítat podjatost soudce | rady

Jak namítat podjatost soudce | rady. Jste účastník řízení u soudu a zjistíte, že soudce, který má vaši věc rozhodnout, je váš bývalý spolužák. Nebo co hůř, je to bývalý spolužák protistrany. Co pro to můžete udělat z vaší strany? Uplatnit námitku podjatosti soudce.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jezis...kam jsi chodil do skoly ?? To se neda po tobe cist..

erik (neověřeno) | Út, 01/27/2015 - 17:42

In reply to by RNDr.Martin Václavík (neověřeno)

dobrý den,múžete mi prosím poradit...byl jsem předvolám jako svědek k trestnimu soudu a i když jsem se řádně a včas omluvil, dostal jsem
pokutu 5000 čk..co s tím mohu dělat..soud byl dokonce odročen proto,že soud nedodržel zakoní lhútu na předvolání obžalovaného..dekuji Vám za odpověd

Je to urcite zivotni tragedie, ale není popsane co a jak se udalo. V kazdem pripade se tohle bez pravnika neda delat. Co jsem pochopil škola podala zalobu a byla uspesna. Obecne se soud vždy zabyva zalobou a zda ji vyhovi ci ne. Není nikde známka o setreni PCR, o pripadne zalobe vuci skole, mire zavineni a odpovednosti skoly za zaka svereneho do vychovy. Dokazovani se deje pouze v prvním jednani, v odvolacim rizeni se pouze posuzuje jak se rozhodovalo.

Jak jsem pochopil, probehly jiz 2 jednani a obe neuspesne a da se rict ze nabyly pravni moci.

Urcite je ještě mozna cesta, ale bez znalosti celého spisu se neda od klavesnice rozhodovat, obratte se na pravnika, jsou kancelare kde delaji i bezplatnou pomoc k posouzeni stavu věci.

Dobry den, da se pozadat o ODPUSTENI POKUTY (idealne pred uplynutim lhuty k jeji zaplaceni). To co zde pisete tam uvedte, i kdyz je jasne ze soud to moc dobre vi. Kdyby nebylo vyhoveno, navrhuji ZTIZNOST na kon kretniho soudce k predseovi daneho soudu, a treba i bonz na soudcovskou unii ci Min. spravedlnosti.

Upne jinak. (ale kdyz jsou HOVADA muzou se eventuelne chovat i takhle ...)

Parizek jindrich (neověřeno) | Pá, 06/10/2016 - 13:06

In reply to by RNDr.Martin Václavík (neověřeno)

Chci se zeptat na tohle ma soudkyne pravo vstupovat do ciziho okrsku moc dekuji .

soudce nema pravo na nikoho kricet,pokud krici jedna se o debila co nema slitovani ,a hodnoti dukazy podle sveho ne podle toho co je dokazane.tito soudci by meli byt okamzite vyhozeni na dlazbu.mysli si o sobe ze jsou bozi a muzou vse co chtej.

RNDr.Martin Václavík (neověřeno) | Čt, 01/15/2015 - 20:56

In reply to by jaroslav tesař (neověřeno)

Souhlasím.Mám osobní zkušenost se soudkyní Okresní soud ve Vsetíně,JUDr.Janáčková.
RNDr.Martin Václavík,602727799,

Nemá.Je třeba si na tzo stěžovat a minimálně dostane "čárku",třeba i pokutu.
Nejsme "ovčani",ale OBČANI.
Kdo sa neozve,jako by nebyl...
MaIV
602727799

erik (neověřeno) | Út, 01/27/2015 - 17:39

Mám dotaz jak postupovat..byl jsem předvolán jako svědek na trestni soud a i když jsem se řádně a včas
omluvil dostal jsem pokutu 5000kč jak postupovat proti tomu???děkuji

pavla (neověřeno) | Pá, 11/28/2014 - 21:03

dne 27.11 v 18.30 mi nižší úředník soud zavola, že zapomněli odeslat předvolání k slyšení u soudu 1.12. 2014, omlouvala se že pochybyli a zda druhá den 28, 11 se nemohu dostavit k soudu podepsta převzetí, nic jsem nanamítala, že chyby se mohou stát, ale že 1.12 se jednání jako obžalovaná neučastním z důvodu nepřitomnosti pracovní a i z důvodu ,ž e mi nebyl poslano předvolání 5pracovních dnů před lícčením, slíbila že jde o formalitu a že si jen podepíši převzetí a stanoví se nové datum. V dobré víře jsem se dostavila a zažila šok, soudce si mě předvolal do síně a postavil za pult , s tím že nevidí důvod proč bych 1. 12 nepřišla a že zda se nedostavím tak mě nechá zatknout. Prohlásila jsem že převzetí nepodepíši a v tom začal křičet, že okamžite volá vězenskou stráž a jestli to nepodepíši tak mě zavře a strávím vánoce ve vazbe.. stráž se dostavila a čekala na můj podpis jinak budu odvlečena do cely . podepsala jsem pod pohrůžkou že jestli se v ponděli tj, za tři dny, tak vydá zatykač. Byl hrubý, křičel a ponižoval mě. Nebral vůbec v potaz , že ze zákona mi musí přijít předvolání k líčení 5 pracovních dnů předem. Zhroutila jsem se. Nevím jak postupovat dál. prostě to byla léčka za pochybení soudu a vyhrožování pod nátlem. jak tkto zaujatý soudce může rozhodovat o mé vině či nevině, KAm se mám obrátit se stížnostií na chování soudce a postup , který není standartní a porusuje tyto zákony státu a využívá své nedovolatelnosti, moci a neznalosti prostého člověka

Aleka (neověřeno) | St, 01/20/2016 - 14:01

19.1.
Před 18ti lety jsem byla šťastná čekající matka v bránické porodnici na pozorování a za 2 dny se mi narodil synek.
Před 8 lety jsem byla nejneštatnější matkou ..syn byl převezen do Motolske nemocnice po úrazu ve škole na ARO a dětské oddělení na 3 měsíce jsem byla hospitalizována s ním na pokoji kde nebyl zapojený kyslík ani zvonek na sestričky.
Dodnes syn není při plném vědomí je apalik v remisi. 8 let už se soudime se školou aby dostal od jejich pojišťovny bolestné a odškodné. Zatím jen průtahy problémy a bez odškodnění.
Dnes jsem dostala dopis kde píšou že škola Novoborska 731 a učitelka Kostelníkova Hana která byla zodpovědná za život syna v době úrazu a kolapsu a která mu nedala včas první pomoc !!! si nárokuje újmu od mého syna 650 tisíc korun !!!??? Můj syn i já jsme trpěliví ale tohle je až příliš !!!
Soud městský přiznal nárok na odškodnění
Opět obvodní tatáž soudkyně se koncentruje na důkazy obžalované a nikoli svědectví důkazy strany žalující.
Jak je možné že když vyšší soud určil nárok tak se opět na líčení dokazuje že ne ?
Jak je možné že to Předali též soudkyni na kterou jsme dokazovali že porušila řád soudního jednání podle paragf 2. ?
Jak je možné že veškerá obsahová složka zdravotního posudku je o kolapsu když ja jsem byla vypovídat o úrazu o kterém mi jako první řekl spolužák a žádala jsem rekonstrukci případu ? Jakto že se nevěří tomu kdo má újmu na zdraví ale věří se obžalované která mi osobně na otázku
jestli synovi dávala první pomoc řekla jasné ne a později vypovídala že ano ? Spolužáci jsou jasnymi svědky toho že mu 1.pomoc neposkytla .
A to je celá pravda .

monika (neověřeno) | Ne, 11/30/2014 - 13:20

Mam dotaz: pri soudnim jednání jako poskozena jsem byla vyslychana tim stylem, ze jsem odchazela s pocitem, ze se obhajuji ja misto obzalovaneho, prisedici se mi vysmyvaval a obzalovany se me ptal na otazky, ktere obsolutne nesouviseli s danym pripadem, soudkyne byla ironicka ani nepozdravila kdyz jsem vesla do jednaci sine, priserny zazitek,zajimalo by me jak ma probihat hlavni liceni, jak se maji vsichni vcetne soudkyne chovat?

Ivana Kondrátová (neověřeno) | Čt, 03/19/2015 - 21:17

Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost a hlavně ráda bych znala Váš názor.
Měla jsem třetí stání ohledně svěření dcerky do mé péče´. Do rozhodnutí soudu nám byla násilně nařízena střídavá péče, přestože otec mi mou dcerku unesl a 17 dní jsem neměla s ní během Vánočních svátků žádný kontakt. Soudkyně sbírá materiál pro soudní znalecký posudek. Během třetího stání soudkyně na mě tlačila, abychom si soudní znalecký posudek rozmysleli, protože střídavá výchova stejně dopadne. Ráda bych znala názor, zda je toto normální, že soudkyně už takto dopředu oznamuje výrok svého rozhodnutí ? Soudní řízení probíhá v Kladně.
Moc děkuji za reakci.

Marie Odehnalová (neověřeno) | Po, 05/04/2015 - 22:49

Dobrý den, ohledně styku otce s dítětem má rozhodovat jiný soudce, než který rozhodoval při soudu v loňském roce, kde jsme přišli s dohodou. Je to běžná praxe? Navíc mám podezření, že je to dobrý známý, možná příbuzný bývalé tchýně. Nemám ale důkaz, Mohu vznést námitku podjatosti, když mám jen podezření a ne důkaz? jakým způsobem?
Děkuji za odpověď.

jaroslav tesař (neověřeno) | St, 01/01/2014 - 13:37

V soudní praxi tomu tak bohužel neni.Mám osobní zkušenost,kdy jsem doložil ,že soudci byli spolužáci žalobce(mé protistrany) ze studia právnické fakulty,mnozí byli žáky žalobce,který jím na PF externě přednášel s jedním z nich se dokonce setkávájí jako externisté na PrF.Ignorace KS v Brně je tak bezmezná,že nerespektuje ani ustanovení o.s.ř. o vyloučení soudců,kteří ve věci již rozhodovali.Až po mé stížnosti předsedovi soudu(týden před nařízeným jednáním) byl senát změněn.Nebo snad předsedkyně senátu je tak neprofesiální ,aby tuto skutečnost sama řešila(tak jak ji to o.s.ř. ukládá),nebo byla natolik do věci angažována,aby opět spolužákovi ve věci vyhověla?Z této osobní zkušenosti jsem dospěl k poznání,že naše soudnictví je "velká rodina",která si nezjištně(či zjištně) pomáhá a k advokátní veřejnosti je velice vstřícná.

Milan (neověřeno) | St, 07/22/2015 - 09:18

Dobrý den,7 let se soudím o střídavou péči a soudkyně je jednostranná k matce,můžu ji napadnout pro podjatost?se synem jsem neměl žádné prázdniny a stále to řeším,nikdo nepomůže.Mám se synem pouze pár hodin jednou za 14 dnů.Rozšíření zamítnuto,střídavá péče zamítnuto,dokonce mne chtěli zbavit rodičovské odpovědnosti.Milan

ladislav (neověřeno) | St, 11/12/2014 - 15:45

mam takoveho soudce,je to spolupracovnik tchana spoluobzalovaneho ,poskozeny z 90% oznacuje za vinika spoluobzalovaneho ,a tosoudce nerespektuje,protoze jeho tchan je jeho spolupracovnik jako soudce z lidu,znaji se jiz nekolik let,a vse nasmeroval na mou osobu.kdyz jsem mu poslal podjatost musel jsem odcestovat do ciziny,jinka by me i mou rodinu pronasledovali a me by dali na vazbu. co je to podjatost soudce? zakon rika ze nejprve by mel sam soudce zjistit pomer ke vsem zucastnenym ,a zhodnotit svou podjatost.soudce dobre zna sve spolupracovniky ,zna osobu obzalovaneho jeho bydliste manzelku a celkove pomery . soudce je povinen zjistit vsechny zkutecnopsti ,a pokud zjisti ze je spolupracovnikem tchana obzalovaneho ,ma se sam z projednavane veci vyloucit.jak vidite soudci to nedelaj a jeste vam zamytnout vasi namytku z podjatosti soudce. porusuji vase prava ,a po nas chteji aby jsme je dodrzovali.oni muzou porusovat ,protoze maj zname na vyssich mistech a ti jim vse potvrdi,je to jak profesionalni mafie .50% veznu je ve vezeni diky porusovani jejich prav, kasiruji statni pinize ,a pritom porusuji vse co se da.tohle je zpravne?jaka zpravedlnost je v cesku ?jen ta kdo ma zakon ve svich rukou.policie st.zastupce a soudce.ostatni lide nemaj sanci se branit.nerikam vsichni ale skoro 50% toho zneuziva.znam i soudce kteri jsou zpravedlivi ,napriklad v tachove tam je soudce zpravedlivi a i ostatni ,jezpravedlivejsi soudci jsou v tachove .ucitavj zakon a pravo cloveka.od nich by si meli brat priklad vsichni v republice.

ladislav (neověřeno) | St, 11/12/2014 - 15:45

mam takoveho soudce,je to spolupracovnik tchana spoluobzalovaneho ,poskozeny z 90% oznacuje za vinika spoluobzalovaneho ,a tosoudce nerespektuje,protoze jeho tchan je jeho spolupracovnik jako soudce z lidu,znaji se jiz nekolik let,a vse nasmeroval na mou osobu.kdyz jsem mu poslal podjatost musel jsem odcestovat do ciziny,jinka by me i mou rodinu pronasledovali a me by dali na vazbu. co je to podjatost soudce? zakon rika ze nejprve by mel sam soudce zjistit pomer ke vsem zucastnenym ,a zhodnotit svou podjatost.soudce dobre zna sve spolupracovniky ,zna osobu obzalovaneho jeho bydliste manzelku a celkove pomery . soudce je povinen zjistit vsechny zkutecnopsti ,a pokud zjisti ze je spolupracovnikem tchana obzalovaneho ,ma se sam z projednavane veci vyloucit.jak vidite soudci to nedelaj a jeste vam zamytnout vasi namytku z podjatosti soudce. porusuji vase prava ,a po nas chteji aby jsme je dodrzovali.oni muzou porusovat ,protoze maj zname na vyssich mistech a ti jim vse potvrdi,je to jak profesionalni mafie .50% veznu je ve vezeni diky porusovani jejich prav, kasiruji statni pinize ,a pritom porusuji vse co se da.tohle je zpravne?jaka zpravedlnost je v cesku ?jen ta kdo ma zakon ve svich rukou.policie st.zastupce a soudce.ostatni lide nemaj sanci se branit.nerikam vsichni ale skoro 50% toho zneuziva.znam i soudce kteri jsou zpravedlivi ,napriklad v tachove tam je soudce zpravedlivi a i ostatni ,jezpravedlivejsi soudci jsou v tachove .ucitavj zakon a pravo cloveka.od nich by si meli brat priklad vsichni v republice.

ladislav (neověřeno) | St, 11/12/2014 - 15:49

p.soudce JUNEK v tachove je nejzpravedlivejsi soudce v cesku ,na nej se obratte a reknete mu vse co se vam, stalo.

RNDr.Martin Václavík (neověřeno) | Čt, 01/15/2015 - 20:58

Nedajte sa a pište sem

Kristyna (neověřeno) | Pá, 04/29/2016 - 10:48

Dobrý den,
Hledám způsob jak odvolat soudce v případu likvidace společnosti, která neměla nejmenší finanční problémy a ten jej rozhodl na prvním stání.
Rodiče vlastní 2/3 firmy, která zaměstnává kolem 100 lidí. Jejich 1/3 obchodní partner se rozhodl firmu rozdělit, ale chce více než na co má nárok (přes 50%). Na veškeré posudky si najímá pofiderní znalce, podává trestní oznámení na všechno možné, najímá si feťáky na falešná svědectví...
Soudce u prvního stání rozhodl, že účastníci jednání se musí domluvit jinak jde firma do likvidace. Rodiče podepsali dohodu pod nátlakem, protože nechtějí přijít úplně o všechno co 20 let budovali.
Na internetu jsme našli, že v minulosti rozhodl podobně (mnohokrát). Dá se odvolat soudce z případu?
Jestli byl podplacený nebo jde o jiné okolnosti těžko dokážeme. Prosím poraďte jak dále postupovat. Děkuji

Součková Eva (neověřeno) | Út, 03/04/2014 - 21:31

mám dotaz.Při projednávání o podmíněném propuštění mého druha jsem byla soudkyní při veřejném jednání obviněna ze spolupachatelství pokud jsem o trest,činu věděla nebo jsem nevěděla pak nejsem natolik důvěryhodná,abych zajistila řádný život.Nesměla jsem mluvit ani se jinak vyjadřovat.soudkyně nezkoumala důkazní materiál nic.mě několikrtá bez důvodně osočila a mého partnera křivě nařkla.Partner byl odsouzen před rokem,ale má za sebou dva roky vazby.žádal si po polovině vyk.trestu,ale nebylo to bráno na zřetel.Počítala,že si zažádal po 1/3.ona znovu soudila.Byla velice arogantní, jak se můžeme bránit.Měli jsme zast.advokáta,ale dala mu najevo,že tam není vítaný.Parten splňoval všechny podmínky propuštění na 1/2.

Jiří Kudera (neověřeno) | Po, 03/10/2014 - 23:08

Může být podjatá soudkyně (vůči žalovanému), která má jako kolegyni soudkyni, která má příbuzenský poměr (manželka) se žalobcem. Přípafně umocněná tím, že manžel kolegyně prohrál spor se stejným žalovaným. Tedy jakási msta za kolegyni.
Druhý problém. Je nějakým způsobem modifikovaná příčina podjakosti, pokud se jedná o bagatelní spor?
Za názory děkuji.

prince deana (neověřeno) | Po, 03/17/2014 - 12:53

chybna diagnoza transexualita....subjekt...dozvedela jsem se az po operaci a depresim....zjistila spatnou operaci taky,atd....soudkyne branila mi v ex offo...mestsky soud zduraznil ze musi mi dat...mam teda advokata,je necinny,soudkyne z prahy mestsky psal.,ze se jedna o sikana prav....14 dubna 2014 odrocila jednani,kvuli bodovem ohodnoceni...ex offo vycita ze promlceci lhuta,bylo to jeho problem......kazdy navrh pry prodluzuje....soudkyne zbytecne natahuje cas a neda prikaz k vypracovani znaleckeho posudku....pisemne mi sdelil ze jednani se odrocuje za mesic......chci zmenit do te doby schopnych....a ptam se jestli muzu odskodneni za prutahy zbytecne a kolik......dekuji.napiste mi prosim na email....s uctou diana

Taťána Podlasová (neověřeno) | Ne, 08/31/2014 - 14:24

Chci se zeptat, jestli soudce ma pravo v soudni sině při vyslechu křičet na člověka ?Děkuji za odpověd.

Další zajímavé články

Jak se dovolat promlčení | rady
Jak se dovolat promlčení | rady. Právo se promlčí, nebylo-li vykonáno v zákonem stanovené době. Ačkoli promlčené právo nezaniká, nemůže být soudně při…
Jak žádat odklad exekuce | rady
Jak žádat odklad exekuce | rady. Exekuce je strašákem nejednoho dlužníka. Nikdo nechce přijít o dům, auto nebo peníze na účtu či o jiná aktiva. Exekuc…
Jak uzavřít soudní smír | rady
Jak uzavřít soudní smír | rady. Řízení u soudu končí rozsudkem, usnesením, elektronickým platebním rozkazem. Dalším ze způsobů, jak udělat za soudním…