Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nezabloudit v Českém ráji | tipy

Jak nezabloudit v Českém ráji | tipy. Český ráj leží na rozhraní okresů Mladá Boleslav, Liberec, Jablonec n. N., Semily a Jičín, tedy i na rozhraní tří krajů. Je to oblast Jičínské pahorkatiny s nejvyšším vrcholem Sokol (562 m). Patří sem ale i Kozákov, který je součástí Ještědsko - kozákovského hřebene. Chráněná krajinná oblast Český ráj je nejstarší CHKO v ČR, protože byla vyhlášena již v roce 1955, její výměra činí 181,5 km čtverečních. Oblast Českého ráje je ale větší, než je jen chráněné území. Uvažujete o dovolené v Českém ráji? Čtěte dále.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Iva (neověřeno) | Pá, 09/06/2019 - 14:01

V Českém ráji se snad ani zabloudit nedá. Kdo tam nebyl tak určitě doporučuji. Je to jedno z mála míst, které by měl navštívit každý Čech. My jsme tam byli letos na týdenní dovolené a klidně bych si to tam ještě prodloužila. Vůbec se mi nechtělo domů. Vyšlo nám pěkné počasí a celkově to tam bylo nádherné. Spali jsme ve stanu https://armik.cz/stan-iglu-super-pro-2-osoby-woodland/ a vůbec nic nám nechybělo.

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.