Přejít k hlavnímu obsahu

Jak odvzdušnit topení

Jak na odvzdušnění radiátorů? Říká se, že topení je srdcem domu. A jako se musíte dobře starat o své srdce, měli byste se také starat o topení (radiátor). Součástí této péče je i odvzdušnění topení.

Topení jede naplno a radiátory přesto nejsou zcela horké. To je známka toho, že se do vody v nich vmísily vzduchové bubliny. Je tedy čas na jejich odvzdušnění, protože když radiátor naplno netopí, nejen, že se nezahřejete, ale je to i velmi neekonomické. Že potřebuje odvzdušnit, poznáte také, když se z radiátoru ozývají zvláštní zvuky podobné šplouchání. Přinášíme návod jak odvzdušnit topení v bytě krok za krokem.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Dobrý den,
mám stejný problém u sebe doma. Předposlední patro, radiátor deskový bez vypouštěcího ventilu. Poslední patro je odvzdušněné a topí.Jak to mohu odvzdušnit u sebe?
Děkuji za radu.

DeCrys (neověřeno) | So, 11/30/2013 - 18:32

bydlim ve vezaku ktery ma 13 pater ja bydlim ve 12 p. topeni mi hreje jen 3x zebra zbytek je studeny kdyz sem sel za sousedem ktery bydli na demnou protoze ovzdusuvaci ventyl ma on, no a kdyz jsme to ovzdusnily tak vysledek byl nulovy kde je chyba? postup byl ze vysel vzduch tak sme myslely ze to bude ok ale ani po cca 4 hodinach to bylo stejny tak jsme to zkusily znova pak uz tekla jenom voda tak jsme nechaly vytect dva kyble vody a porad stejny uz nevim jak si stim poradit

Jindra H (neověřeno) | St, 10/24/2018 - 22:24

Já topení odvzdušňoval zrovna předevčírem, protože se mi zdálo, že topí nějak málo. Teď už naštěstí topí tak, jak má. Chtěl bych se ale na něco zeptat. Při brouzdání na internetu jsem narazil na něco, čemu se říká automatický odvzdušňovací ventil. Zajímalo by mě jak to funguje. Znameá to, že pokud bych ho měl, tak se topení bude odvzdušňovat automaticky samo? Díky. :-)

Další zajímavé články

Jak na vánoční úklid | praktické rady
Příprava na Vánoce se neobejde bez vánočního úklidu, kterému většinou věnujeme větší péči. Všichni to známe, že během roku na některé práce prostě nez…
Jak vybrat krbové nářadí | rady
Jak vybrat krbové nářadí | rady. Krbové nářadí by mělo být nedílnou součástí nejen starých kamenných krbů, ale i moderních krbových kamen v moderních…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.