Přejít k hlavnímu obsahu

Jak otevřít dokument s příponou docx a převést do doc

11. Prosinec 2019

Obdrželi jste dokument s přínou docx, ale nevíte si rady, jak jej otevřít? Využijte tento snadný návod na úspěšnou konverzi dokumentů, která umožňuje dokument s koncovkou docx otevřít, přečíst a převést i na vašem počítači.

Co je potřeba

připojení k internetu
návštěva oficiálních stránek společnosti Microsoft

1

Otevřete si oficiální webové stránky výrobce kancelářského balíku Office - společnosti Microsoft. Zde nalezneme sadu nazvanou Microsoft Office Compatibility Pack pro formáty souborů aplikace Word, Excel a PowerPoint. Odkaz naleznete na konci tohoto návodu.

2

Tato sada umožňuje otevřít, upravit a uložit dokumenty, sešity a prezentace ve formátu souborů Open XML, který je podporován aplikacemi Microsoft Office Word, Excel a PowerPoint počínaje sadou Office 2007 včetně systému Office 2010. Nyní si sadu stáhněte do svého počítače. Klikněte na ikonku Stáhnout. Uložte soubor na disk.

3

Jakmile je soubor stažen, začněte s instalací do vašeho počítače. Přečtěte si licenční podmínky a pokud s nimi souhlasíte, zaškrtněte políčko k souhlasu pro používání software společnosti Microsoft.

4

Po skončení instalace vyskočí dialogové okno, které vám ukončení instalace do počítače oznámí. Klikneme na OK. Počítač restartujte. Nyní můžete otevřít dokument s příponou docx.

5

Chceme-li soubor převést z doc do doc, uděláme to jednoduše. Na soubor klikneme pravým tlačítkem myši a z menu vybereme položku Uložit jako a vybereme na jaký typ chceme soubor převést.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak na podmíněné formátování v Excelu
Jednou z mnoha možností úpravy tabulek tvořených v Excelu je takzvané podmíněné formátování. Tato funkce umožní tvůrci tabulky zvýraznit některé její…
Obrázek není k dispozici
Jak jednoduše vytvořit graf v Excelu
Jedním z hlavních bodů perfektní prezentace jsou většinou názorné grafy, které dopomáhají řečníkovi lépe vysvětlit daný problém. Možnosti tvoření graf…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.