1

zalévejte
Záleží, kde rostlinu pěstujete, jestli v domácnosti, na chodbě, nebo na zahradě. Pro venkovní keře v nádobách platí, že i když je deštivé počasí, je třeba kontrolovat minimálně dvakrát týdně, jestli nepotřebují vodu. Za větrného počasí potřebují rostliny více zalévat, než jste běžně zvyklí, protože vítr je může vysušit. I samotný materiál, ze které je nádoba vyrobena, předurčuje, jak často bude keřík potřebovat vláhu. Například plastové a dřevěné květináče udrží více a po delší dobu vláhu než keramické květináče.

2

hnojte
Nejvhodnější je rychlorozpustné, vyvážené kapalné hnojivo, které aplikujte dvakrát až třikrát od začátku růstu, a to nejlépe v období od časného jara do poloviny léta.

3

upravujte povrch
Přesazujte vždy na jaře nebo alespoň jednou za dva roky, než keřík dosáhne zralosti. To ale neznamená, že zralý keřík nepotřebuje péči v tomto směru. Pro rostlinu je důležité, abyste alespoň odstranili vrchní vrstvu hlíny v květináči, a to zhruba 5 – 10 cm. Doplňte čerstvou hlínu s pomalu uvolňujícím se hnojivem. Problém nastává, pokud je to rostlina, která má kořeny na povrchu. V takovém případě keřík vyjměte z nádoby a totéž proveďte s hlínou naspodu květináče. Odeberte starou a přidejte čerstvou vyživenou hnojivem.

4

odstraňujte plevel
To jsou rostliny, které s naším keříkem bojují o živiny a vláhu, proto je dobré abychom je čas od času odstranili a keříku v boji pomohli. Úplně odstranit plevel nelze, přestože se v květináčích tolik nevyskytuje, nelze na něj zapomínat.

5

objevte škůdce
K péči o keřík samozřejmě patří i občasná kontrola výskytu chorob a škůdců. Čím dříve přijdete na to, že váš keřík onemocněl nebo že ho napadli škůdci, tím snáze se jich zbavíte.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno