Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pěstovat česnek

Není ve světě nad český česnek! Český česnek je chuťově intenzivnější a kvalitnější než česnek dovezený z Číny, Španělska či Nizozemí. Jeden stroužek českého česneku vám vydá za palici česneku ze zahraničí. Navíc čínský česnek se na pulty českých obchodů dostává i více než rok po sklizni a je chemicky ošetřen. To je jen krátký výčet důvodů, proč si vypěstovat vlastní česnek a proč s pěstováním česneku na zahradě je dobré začít včas.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Zdravím mě taky vylezl a to jsem z Jizerských hor. Taky nevím co s tím přemýšlel jsem dat na něj skleničku. Mám na nich taky větvičky. Prosím taky poraďte co s tím????

Nemusí, ale vyplatí se to :-) Česnek je oblíbeným cílem háďátek nebo vlnovníka, kteří jsou u nás poměrně běžnými škůdci. Budete tedy muset svůj záhon pečlivě sledovat a případně rychle zasáhnout. Postřiky a další přípravky ale vycházejí mnohem dráž, než namoření. Pro příště ;)

Odpovím na všechny otázky o rašení hromadně ;) Prozatím to nevadí, průšvih by to byl, až když by několik dnů po sobě měly být větší mrazy než -20°C. Pak česnek zahrňte co nejpečlivěji chvojím a mělo by to být v pořádku ;)

milkyway (neověřeno) | Út, 09/23/2014 - 11:35

Zdravím, mohl by mi někdo poradit, zda mohu pěstovat česnek i na balkóně? A jak na to? Moc děkuji.M.

LussyB (neověřeno) | Čt, 10/31/2019 - 17:28

Zkoušela jsem jej vypěstovat ale bohužel se mi to vůbec nepovedlo.

Šidlof Karel (neověřeno) | Po, 01/06/2014 - 17:54

Zdravím
Mám otázečku :-) musí se česnek před výsadbou vždy namořit . Jsem začátečník a sázel jsem bez toho vadí to hodně.
děkuji K.Š

merunka (neověřeno) | Pá, 04/18/2014 - 15:01

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Dnes se mi na česneku objevilo zčervenání špiček listů, nevím co to je, jestli je to omrznutí nebo nějaká choroba. Co s tím mohu udělat?

jarouj (neověřeno) | Pá, 01/10/2014 - 19:39

letošní zima je teplá a mě už česnek vylezl ven asi tak 3cm jestli příjdou mrazy tak asi pomrzne ?? jak se proti tomu bránit přihrnutí nelze neboť mám těžkou zem a je mokrá co s tím ?

Vítězslav (neověřeno) | St, 02/05/2014 - 11:07

Letošní teplá zima a česnek vylézá ven. Co s tím aby nezmrzl? Poraďte

Další zajímavé články

Jak a kdy sklízet česnek
Česnek dozrává v závislosti na tom, kdy byl vysazen. Česnek dozrál, když horní třetina natě zaschla. Je to u něj velmi podobné jako u cibule.
Jak pěstovat kopretiny | rady
Jak pěstovat kopretiny | rady. Kopretiny patří k tradičním ozdobám českých zahrad, které si lidé pěstovali již od dávných dob. Rostou v nížinách, ale…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.