Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pěstovat vavřín

Vavřín anebo také bobkový list, tvoří důležitou součást naší kuchyně. Ve Středozemí roste zcela planě často i v příkopech u cesty. V Česku se vavřín pěstuje často ve sklenících anebo také v designových nádobách, ty pak zdobí haly mnoha restaurací, aul hotelů a divadel. I když pěstování vavřínu v našich podmínkách se může na první dojem zdát, že není zrovna nejlepší nápad, ve skutečnosti jeho pěstování není nikterak náročné. Pěstovat vavřín ze semen je možné dokonce během celého roku.

Diskuze k článku

Přidat komentář

MilenaBodra (neověřeno) | Po, 09/19/2016 - 21:15

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak na pěstování bobkového listu. Na http://www.homezin.cz/media/jak-pestovat-bobkovy-list jsem se dočetla, že je nutné ho zazimovat při teplotě 5 stupňů, ale snese i -10, ráda bych se proto zeptala, zda je možné ho přes zimu nechat ve skleníku. Je taková teplota dobrá? Nebo kde ho máte přes zimu vy?

Další zajímavé články

Jak pěstovat a využít estragon
Jak pěstovat a využít estragon | rady a tipy. Pelyněk estragon (nebo také pelyněk kozalec) je aromatická bylinka využívaná především k dochucení octa…
Jak pěstovat muchovník
Možná už jste o muchovníku někdy slyšeli. Zahrnuje několik druhů, například m. olšolistý, Lamarkův či kanadský. Stále se u nás jedná o poměrně exotick…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.