Přejít k hlavnímu obsahu

Jak posílit pánevní dno | rady

16. Březen 2021

Jak posílit pánevní dno | rady. Pánevním dnem se rozumí skupinka svalů, která se nachází na „dně“ našeho těla. Tyto svaly najdeme poblíž močové trubice a konečníku. Slouží nám k opoře páteře a také k držení vnitřních orgánů. Je proto důležité jej posilovat, jelikož jeho ochabnutí může být spouštěčem inkontinence a dokonce s ním mohou souviset i Vaše problémy s bolavými zády. Jeho posilování také zlepšuje ženský sexuální život. Nemusíte se bát, že budete muset trávit hodiny v posilovně. Cvičení pánevního dna je jednoduché a nijak náročné.

1

Základní poloha Nejlepší bude, když začnete se cvičením doma. Pusťte si nějakou relaxační hudbu a lehněte si na podložku s pokrčenýma nohama, tak aby Vám to bylo pohodlné. Poté zklidněte svůj dech a chvíli se na něj soustřeďte. S plynulým dýcháním pomalu uvolněte celé tělo. Nyní můžete začít i s posilováním pánevního dna. Jedná se o velmi jednoduché cvičení, na jehož princip si brzy přijdete. Jednoduše ve stejném rytmu s dechem vtáhněte do sebe všechny své otvory (konečník, pochva a močová trubice). A s výdechem je zase povolte. Stažení opakujte minimálně 10 krát každý den (klidně i několikrát denně). Až se stanete v tomto cvičení profesionálem, tak můžete svaly stahovat i vícekrát.

2

Pánev nahoru

Začátek je stejný jako v bodu jedna. Cvičení se liší tím, že zvednete pánev nahoru a v této pozici stáhnete své pánevní dno, čímž vlastně podsadíte pánev. Cvik provádějte v souladu s dechem.

3

Každodenní ruch

Svaly pánevního dna můžete posilovat kdykoli a kdekoli, jelikož to se děje uvnitř vás a nikdo neví, co děláte. Cestujete autobusem? Čekání na něho je ta pravá chvíle pro vás. Můžete si tak zkrátit nudnou chvilku a zároveň udělat pro sebe něco zdravého.

4

Pánevní dno se dá posilovat v mnoha pozicích. V článku jsou zmíněny dvě nejzákladnější.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak porozumět tepové frekvenci | rady
Jak porozumět tepové frekvenci | rady. Tepová frekvence je hodnota, která nám ukazuje počet úderů srdce (tepů) za jednu minutu. V klidovém stádiu to m…
Jak si poradit s migrénou | rady
Jak si poradit s migrénou | rady. Migréna je silná ochromující a opakující se bolest hlavy, kterou může způsobit téměř cokoliv. Každý, kdo migrénou op…
Jak zužitkovat zbytky jídla v kuchyni
Téměř v každé domácnosti, kde se vaří, zůstávají nějaké zbytky jídla. Pokud nám jídlo chutná, není problém, abychom si jej dali ještě druhý den. Jsou…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.