Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se starat o suché vlasy | rady

Jak se starat o suché vlasy | rady

Jak se starat o suché vlasy | rady. Jak říká staré přísloví, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Suché kadeře ale moc parády neudělají, protože jim chybí pružnost, jsou lámavé, mají rozštěpené konečky a sklon k zacuchávání. Chcete svým vlasům nějak pomoci, aby získaly zpět svou ztracenou svěžest a lesk? Postačí pár následujících rad a během několika týdnů se jistě dočkáte krásné zdravé hřívy.

1

V první řadě je vhodné u suchých vlasů omezit vše, co je ještě více namáhá a vysušuje, což je třeba nešetrné barvení, melír, trvalá apod.

2

Dále je vhodné dbát na zdravý životní styl a na to, aby vaše strava obsahovala vyvážené množství proteinů, sacharidů a lipidů, minerálních látek, vitamínů a nenasycených mastných kyselin. Nezapomínejte také na dostatečný pitný režim, kdy by dospělý jedinec měl vypít dva až tři litry tekutin denně.

3

V případě suchých vlasů rozhodně není vhodné jejich každodenní mytí. Vlasy umyjte kvalitním šampónem nejlépe přímo určeným na suché a poškozené vlasy a následně použijte také vhodný kondicionér, který nejen vyživí vlasy, ale také vám usnadní jejich následné rozčesávání. Vysušení vlasů ručníkem proveďte jen velmi jemně, bez drhnutí.

4

Vlasům neprospívá ani fénování a jiné nešetrné horkovzdušné metody úpravy účesu. Pokud už musíte své vlasy fénovat, dělejte tak jen ne zcela horkým vzduchem a držte fén dál od svých vlasů, nejlépe alespoň 15 centimetrů od nich. Naprosto ideální je však vlasy nechat uschnout jen tak přirozeně na vzduchu.

5

Vlasům také může velmi vážně uškodit jejich nešetrné česání. Mokré vlasy je třeba česat pouze šetrně, nejlépe velmi řídkým dřevěným hřebenem. Suché vlasy pak můžete česat např. dřevěným kartáčem nebo kartáčem s kančími štětinami.

6

Alespoň jednou týdně je vhodné vlasy oživit regeneračními a vyživujícími maskami, které běžně koupíte v drogériích nebo vlasových studiích, pokud máte čas a chuť, můžete si udělat domácí masku. Třeba medovou masku vytvoříte tak, že dvě lžíce kvalitního oleje smícháte se dvěmi lžícemi rozehřátého medu, přidáte jeden žloutek a nakonec několik kapek citrónové šťávy. Tuto směs nechte na vlasech působit půl hodiny a poté důkladně opláchněte.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o suché vlasy | rady
Jak pečovat o suché vlasy | rady
Jak pečovat o suché vlasy | rady. Známé přísloví tvrdí, že vlasy jsou koruna krásy. Suché kadeře, odlupující se pokožka a polámané konečky moc parády…
Jak urychlit růst vlasů | rady
Jak urychlit růst vlasů | rady
Jak urychlit růst vlasů | rady. Představujete si, že pohodíte hřívou jako filmová diva a strhnete na sebe pozornost okolí? To ale nepůjde bez dlouhých…
Jak na vlasové zábaly
Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod. V současné době jsou v módě vlasy převážně vyžehlené, občas nás ale stihne nálada na romantické vlny, které vypad…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.