Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat žehličku na vlasy

Působit upraveně si může dovolit každá žena. Pomůže nám moderní žehlička na vlasy, která umožňuje vytvořit dokonalý styling vlasů. Jak vybrat novou žehličku na vlasy, se kterou vykouzlíme perfektní účes a zároveň nakoupíme prostě výhodně? Použijte tento návod, se kterým se při nákupu žehličky na vlasy neztratíte.

1

Podle délky vlasů si vybereme takový model žehličky, která nám usnadní styling účesu. Širší žehlička na vlasy se širší žehlící plochou je vhodná pro ženy se silnějšími a delšími vlasy. Standardní velikost žehlící plochy je okolo 2,5 centimetrů.

2

Vybíráme raději takovou žehličku na vlasy, která se vyznačuje několika programy na nastavení teploty. Nejčastěji se žehlička nahřívá na 100 až 180 stupňů Celsia. Máte-li jemnější vlasy, pak postačí žehlička s nižšími teplotami. Rozhodujícím hlediskem je také rychlost zahřívání, protože při ranní úpravě času jistě žádná žena nemá času nazbyt.

3

Žehličky na vlasy se odlišují především materiálem žehlící plochy. Kovové povrchy nejsou příliš vhodné, protože poškozují vlasy. Keramická plocha zaručuje vyrovnané sálání tepla. Nalezneme také žehličky s turmalínovým potažením či s teflonem. Díky těmto šetrným materiálům dosáhneme lepších pohybů žehličky po vlasech a snáze zabráníme případnému krepatění.

4

Hledíme také na délku kabelu. I když výrobci nejčastěji opatřuji žehličky na vlasy kabelem o délce 1,5 až 3 metry, žehličku si před nákupem řádně prohlédneme. Jak se říká, dvakrát měř...

5

K žehličce na vlasy obvykle získáme i pouzdro. Není to ale zcela běžnou praxí. Při žehlení vlasů v koupelně pouzdro nebudeme tolik potřebovat. Ale co když si chceme žehličku na vlasy s sebou vzít na výlet, na zájezd či na chatu? Teprve tehdy pouzdro na žehličku dokážeme i patřičně ocenit. Výrobci někdy přikládají také tepluodolnou podložku, proto se na ni předem informujte.

6

A pro většinu žen bude hrát velkou roli cena spotřebiče. Moderní žehličku na vlasy pořídíme v kamenném obchodě i v e-shopu na internetu už za čtyři sta korun. Kvalitnější žehličku na vlasy i s nástavcem a displejem koupíme za 1200 Kč.

S žehličkou na vlasy se dají vykouzlit i vlny. Zhlédněte náš videonávod.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
I když jste sebevíc úzkostliví na pořádek v bytě a zejména v kuchyni, může se vám tam objevit havěť, aniž byste zadali příčinu. Někdy se už zárodky hm…
Obrázek není k dispozici
Jak vyčistit měděné nádobí
Měděné nádobí, to je skvost a zaslouží si, aby bylo o něj řádně pečováno. Možná jste na jeho čištění vyzkoušeli ledacos, ale stále to není takové, jak…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.