Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si rychle vybrat víno podle údajů na etiketě

Přední česká sommeliérka Klára Kollárová ve videu Vinařského fondu radí, jak se rychle zorientovat v pestré nabídce vín. Začněte volbou, zda budete pít bílé, růžové nebo červené víno. A to podle příležitosti, jídla, ke kterému chceme víno zapíjet, a vaší nálady. Na etiketě lahve vína si všímejte obsahu zbytkového cukru, jakostního zařazení vína, ročníku a zpracované odrůdy.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Karel Zahrádka (neověřeno) | Po, 09/24/2018 - 22:19

Já mám asi nejradši bílá vína. Úplně ideálně suchá nebo polosuchá. Nicméně, třeba to, že "suchost" vína se určuje podle zbytkového cukru jsem vůbec nevěděl. Většinou když kupuji víno, tak střídám pár svých oblíbených odrůd... Ale až příště zase půjdu vybírat, tak se určitě budu více dívat na informace na etiketě. Díky za tipy. :)

Marcel Liška (neověřeno) | St, 05/22/2019 - 00:29

Rozhodně nemůžu říct, že bych se řadil mezi nějaké znalce vína a abych pravdu řekl, tak jsem se při výběru vína nikdy moc na údaje na etiketě nedíval. Díky ale za informace, teď tomu určitě budu věnovat větší pozornost.

Další zajímavé články

Jak uvařit polévku cibulačku | recept
Cibulačka | recept. Cibule je odedávna známá jako zdraví prospěšná rostlina. Obsahuje řadu látek důležitých pro lidský organismus. Má schopnost potlač…