Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít dovolenou dobrými knihami | tipy

Jak si užít dovolenou dobrými knihami | tipy

Jak si užít dovolenou dobrými knihami | tipy. Užít si pořádně dovolenou - to nejsou jen nevšední zážitky u moře, ale i dobré čtivo na pláž nebo na vlahý večer. Které knihy byste neměli rozhodně zapomenout přibalit do kufru na dovolenou? Vybral jsem pro vás zajímavé tipy i knižní novinky letošního roku.

1

Začneme novinkou nazvanou Smrt králů. Historický román z pera britského spisovatele Bernarda Cornvella je dalším příběhem Uhtreda z Bebbanburgu, velmože ve službách wessexského krále Alfreda, později zvaného Veliký. Alfred ale umírá a hlavní hrdina tápe, zda má složit přísahu i jeho synovi. 

2

Milovníky žánru fantasy by mohla oslovit kniha americké autorky vystupující pod pseudonymem Kim Harrison - Rachel Morgan 4 - Pro hrst amuletů. Příběh čarodějky a lovkyně hlav Rachel Morganové není čtenářům fantasy knih neznámý, setkat se mohli s knihou Mrtvá čarodějka přichází; Hodný, zlý a nemrtvý nebo Nikdy nezemřít. V posledním literárním počinu se nečekaně vrací Rachelin lidský milenec. V ohrožení je však Rachelina duše více než kdy jindy - poprvé za tisíciletí se totiž sbírá smečka odhodlaná jen pustošit a vládnout.

3

Pokud vás Kim Harrison a její příběhy Rachel Morgan příliš neoslovují, pak mám ještě jeden tip na dobré čtení plné fantazie. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je zajímavý název pro ještě zajímavější fantasy příběh. Temné dobrodružství z dílny amerického spisovatele a filmaře Ransoma Riggse osloví teenagery i dospělé. Tajemný ostrov, opuštěný sirotčinec, zvláštní sbírka velice podivných fotografií... To vše slibuje nezapomenutelný čtenářský zážitek. Už vám běží mráz po zádech?

4

Máte-li „básnické střevo“ a chcete svou mysl a duši unést do jiného světa, pak sbírka básní Miroslava Salavy pod názvem V honitbě Boží a jiné básně by pak mohla být to pravé ořechové. Budete sdílet autorovo zděšení nad faktem, že on sám, nikoliv člověk obecně, je pramenem hrůzy, marnosti a zmaru?

5

U poezie ještě zůstanu. A proč by ne, když tady máme konečně výjimečnou sbírku intimních básní prodchnutých vírou, venkovem a moudrostí? Autor Petr Mazanec na papír promítl své niterné pocity, výsledkem je nevšední dílo Kdo v zlaté struny zahrát zná. Zkuste si zahrát na zlaté struhy poezie i na dovolené.

6

A nesmíme zapomenout na detektivky. I když nejsem úplně jejich fanoušek, jeden tip na léto i podzimní sychravé večery bych v záloze měl. Nebyla by to ale detektivka, kdyby se její příběh neodehrával v prostředí vražd a odhalování jejich viníků. Kniha, jejíž autor původem ze Skotska Ian Rankin ji nazval prostě - Dokonalá vražda, vás spolu s hrdinou Malcolmem Foxem zavede do městečka Kirkcaldy a do bouřlivého roku 1985. A jak je známo, to byla doba, kdy byli teroristé odhodlaní vybojovat Skotsku nezávislost, rozesílali poštou bomby a spory antraxu, plánovali únosy i atentáty.

7

A co takhle trochu sci-fi? Pohleďte do duše válečníka, na kterém závisí porážka nacistického Německa. Fury - Mírotvůrce - to je sice název pro „béčkový film“, ale literární dílko to je poutavé.

8

A myslete také trochu na děti. Na dovolené i ony si potřebují trochu odpočinout. Komisař Vrťapka - Sebrané spisy I. s hlavní hrdinou psího komisaře Vrťapky by mohl trochu povzbudit fantazii a na chvíli zabavit dětskou mysl. Možná, že 30 případů od Pavly Eltrychové a Petra Morkese zaujme i vás…

9

A na závěr audiokniha pro ty, kteří rádi lenoší na pláži nebo na koupališti, ale preferují dobré čtivo v audio podobě. CD-Čtyři dohody je knihou moudrostí starých Toltéků a praktickým průvodcem osobní svobodou. Celá četba je navíc doplněna bravurní kytarovou improvizací mistra Pavla Steidla. K sehnání zhruba za 300 korun.

Eruditus.cz je moderní internetové knihkupectví. Vyberte si v e-shopu knihkupectví tisíce knižních titulů všech žánrů prostřednictvím internetu online. Eruditus.cz na knižním trhu působí od roku 2005, přenáší totiž duch kamenného knihkupectví, kde knihkupec knihám, které prodává, rozumí a dovede poradit, do prostředí internetu.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat moravské sopky | rady
Jak poznat moravské sopky | rady
Jak poznat moravské sopky | rady. Pět sopek se doslova „na pětníku“ nachází na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji. Některé jsou nápadné, jiné lze v k…
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy. Vidět Neapol a zemřít. Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starov…
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené | rady a tipy. Dovolená s sebou přináší odpočinek, nové zážitky a pozitivní energii. Domov a jeho atmosf…
Jak poznat a užít si hrad Bouzov | tipy
Jak poznat a užít si hrad Bouzov | tipy
Hrad Bouzov | tip na rodinný výlet. Není to hrad „jako z pohádky“. Je to hrad z pohádky, a ne z jedné. K hradní věži přilétal za Jasněnkou okřídlený š…
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy. Vydat se na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, to často patří mezi malé „soukromé závazky“. Naštěstí je vrchol Sněžky př…