Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Home Counties v Anglii | tipy

Jak si užít Home Counties v Anglii | tipy. Tato hrabství obklopují hlavní město. Naleznete zde okázalá venkovská sídla, uzavřená za vysokými zdmi, které si postavili bohatí kvůli krátké vzdálenosti do Londýna.

1

Surrey: Křídová hradba Downs leží z větší části v Surrey a po ní vede krásná koňská stezka. V Surrey je další řada kouzelných vesnic a vřesovišť. Berkshire: V královském Berkshire se nalézají louky podél řeky Temže. Je zde také významná královská rezidence - Windsorský hrad.

2

Velký park a Eton: Windsorský park má 1900 hektarů. Jihovýchodním směrem se prostírají Savillské zahrady. Severně od města vede přes Temži lávka do Etonu, kde je známá Eton College, nejexkluzivnější škola v celé Británii.

3

Woburnské opatství: Nachází se nedaleko města Milton Keynes. Je obklopeno parkem o 3 000 hektarech. Opatství je nádherná budova z 18. století. Vesnice Woburn se rozkládá hned na západ od opatství.

4

Stowe: Pozornost zde přitahují krásné zahrady, které rozhodně stojí za návštěvu.

5

Chilternské kopce: Naleznete zde svahy bohaté na byliny, divoké květiny, motýly a další. Oblast patří k těm nejlepším pro pěší turistiku do 50 km od Londýna. Je protkána cestami i venkovskými hospodami.

6

Další zajímavá místa: Hatfiled House Katedrála v St. Albans Much Hadham Ayot St. Lawrence

Windsor: zavřeno v době státní návštěvy, kaple jsou v neděli zavřené, dražší vstupné

Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Londýn | recept
Jak si užít Londýn  | recept. Londýn je jedním z největších měst minulosti i současnosti. Londýn je bezpečným a příjemným místem na denní procház…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.