Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat nejlepší lyžařské středisko

29. Listopad 2013

Kde lyžovat? Není pochyb o tom, že při výběru lyžařského zájezdu hledíme na to, kolik nás to bude stát. Obzvlášť pokud jedeme s celou rodinou, zimní dovolená může vyjít i na desítky tisíc korun. Na druhou stranu dovolená v alpských zemích láká nezapomenutelnou atmosférou, dobrými službami a parádním lyžováním. Podle jakých kritérií vybrat nejlepší lyžařské středisko? Které lyžařské zájezdy jsou nejlepší? Tady je pár rad a tipů.

1

Žádné hory se snad do požitku z lyžování nevyrovnají Alpám. Naštěstí pro Čechy nejsou daleko. Do kterého lyžařského střediska se vypravit? A raději v Rakousku, které máme blíže, nebo do Švýcarska, Francie či Itálie? V Rakousku je oblíbeným místem Arlberg: St. Anton a Lech Zürs. Zdejší ceny jsou vysoké, a proto Čechy oblast odrazuje. Ať si pojedete zalyžovat s kamarády nebo rodinou, oslovit by vás mohla švýcarská oblast Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz. Užijete si zde více než 330 kilmetrů lyžařských tratí s výškovým převýšem dvou tisíc metrů. I když ubytovací komplex Thyon 2000 je na opačné straně oblasti, ušetříte na ubytování, ale přesto se dočkáte dobře vybavených apartmánů přímo u sjezdovek. A je tu také vyhlášený snowpark. Ve Francii to je pak vyhlášená tradiční lyžařská oblast Chamomix, v Itálii pak Val Gardena nebo Cortina. Dejte na doporučení svých známých.

2

Pokud máte destinaci vybranou, je třeba zvolit termín zájezdu a zda se vypravit na lyžovačku na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří. Vždy se vyplatí nejprve cestovní kanceláře obejít a pozeptat se na možnosti lyžařského zájezdu. Platí pravidlo, že byste se měli ptát hlavně na to, co už v ceně lyžařského zájezdu je obsaženo a co nikoliv. Je stravování v ceně? Co hotel nabízí, jaké jsou zde nákupní možnosti? Ptejte se na cokoli, co vás napadne. Doporučuji si připravit malý seznam témat a podle něj se řídit.

3

Předvýběr cestovních kanceláří učiňte za pomocí svých zkušeností, doporučení přátel a podle dostupnosti pro osobní setkání. Vybrat si cestovní kancelář a lyžařský zájezd na internetu je snadné, ovšem telefonické spojení či lépe osobní setkání vám poskytne více informací, které mohou na webových stránkách chybět.

4

Stanovte si kritéria, která vás limitují při výběru lyžařského střediska. Pro každého je důležitý jiný parametr. Cena od - do, destinace (např. raději máte Rakousko než Francii a Itálii), kolik členů výpravy pojede, ubytovací kapacita, dostupnost lyžařského střediska, půjčovny lyží, lanovky, fronty apod.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak poznat Mariánské Lázně
Do Mariánských Lázní nepřijíždějí jen nemocní lidé. Ve světoznámých západočeských lázní lze strávit i velmi příjemnou a aktivní dovolenou. A když se r…
Obrázek není k dispozici
Jak cestovat na Zakarpatskou Ukrajinu
Poznat Zakarpatskou Ukrajinu jakoby tak nějak patřilo k "bontonu". Důvody, proč lidé tento divoký kraj touží navštívit, jsou různé: vliv Nikoly Šuhaje…
Obrázek není k dispozici
Jak poznat Drážďany
Drážďany, saská metropole na Labi jen pár desítek za hranicemi České republiky, patřily v minulosti k několika málo městům, kam bylo Čechoslovákům dov…
Obrázek není k dispozici
Jak správně vybrat běžecký pás
Běžecké pásy mají nesporné výhody. Intenzivním cvičením na běžeckém pásu spálíte podle své kondice a hmotnosti okolo 370 kalorií za půl hodiny, můžete…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.