Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat dýňovou pomazánku | recept

Nevíte co s vydlabanou dýní? Už jste přejedení polévky a zapečené dýně na všechny možné způsoby? Zkuste z obsahu vydlabané dýně vytvořit dýňovou pomazánku a z její slupky efektivní venkovní osvětlení. Stačí jen špetka fantazie a výtvor je na světě. Je hodně způsobů, jak pomazánku z dýně oživit. Ať to jsou oříšky, které k ní skvěle pasují nebo tymián či rozmarýn, záleží jen na vás.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Já také vybírám semínka, ale to loupání je za trest. To mixujete celá semena i se šlupkou?

Vlasta (neověřeno) | So, 09/19/2015 - 15:50

Chtěla bych sdělit všem, kdo doma rádi zkouší nové recepty. Já si ze všech dýní co rozkrojím a vydlabu dávám stranou semínka, opatrně je vyberu z vydlabané dužniny a dávám je usušit. VŽDY když jdu zadělávat na chleba ( dvakrát týdně),tak si naberu větší hrst a v mixéru umixuji na prášek. Ten pak přidávám do mouky na chleba. V těstě to sice není moc cítit ale má krásmou barvu, a jistě mnoho vitamínů a zdraví prospěšných látek navíc. Přeji všem zdar a sílu.

Další zajímavé články

Jak na dýni v kuchyni | recepty
Recepty z dýně – dýně hokaido recepty. Dýně je na našich talířích velmi opomíjenou zeleninou. A je to škoda, protože její příprava je nenáročná a duži…
Jak uvařit dýňové chilli | recept
Dýňové chilli | recept. Dýňové chilli je na naše poměry neobvyklé jídlo. Skládá se pouze ze zeleniny a je tudíž vhodné i pro vegetariány. Doporučuji h…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.