Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat rajčatovou omáčku | recept

Jak udělat rajčatovou omáčku | recept

Tipy na rajčatovou omáčku pro kuchařské začátečníky. Rajčatová omáčka nemusí nutně být tou „rajskou“, která českého strávníka provází od mateřské školy až po jídelnu v domově seniorů, a která je prubířským kamenem každé kuchařky. Trochu alibistický výraz rajčatová omáčka nám otevírá prostor ke kreativitě. Jak udělat rajčatovou omáčku, i když třeba vaření není naší nejsilnější stránkou?

Diskuze k článku

Přidat komentář

poetkavlasta (neověřeno) | So, 03/05/2016 - 16:21

Já dělám rajskou omáčku takto a není vůbec jalová.
V nerezhovém kastrolu si udělám zlatavou jíšku na másle, Tu postupně rozředím vodou a přidám dvě malé konzervičky rajského protlaku. Dle své chuti osolím a dám asi 20 kostek cukru. Kousek skořice a jeden hřebíček. Nechám provařit
dochutím a vložím do omáčky malou skleničku svého kečupu, který mám výborný - alespoň dle mojí chuti. Nechám ještě přejít var a servíruji s houskovým knedlíkem a vařeným masem z polévky. Takto mám tuto omáčku nejraději. S rýží nebo těstovinami mi to připadá takové "měkké" do žaludku, necítím se z toho dobře.
Teď odebírám obědy z protějšího hotelu, kde vaří Poláci. Jejich kuchyně mi často nevyhovuje. Jejich rajská omáčka bykla kyselá a nijak moc chutná.
Vlasta
Teď odebírám ob+ědy

Aleš Točka (neověřeno) | Pá, 07/05/2019 - 01:07

Tak to je fakt super recept, ale dají se koupit i dobré rajčatové omáčky v Lidlu. Odkaz příkládám do svého jména, tak mrkněte. :)

Sládková Věra (neověřeno) | So, 07/25/2020 - 18:33

Za nejchutnější rajskou omáčku považuji tu, která je připravena nejen na cibuli, ale na základu pro svíčkovou omáčku. Cibule, kořenová zelenina, celý pepř, nové koření (pepř a n.koř. nejlépe ve var.sáčku), bobk.list, kousek celé skořice. Na tomto základu podusit rajčata, osolit, mírně osladit a zahustit. Když jsou zelenina i rajčata hotová - vyndat koření, vše rozmixovat a přecedit do čistého hrnce. Kdo přidá na závěr trochu sladké smetany - rozhodně nic nepokazí.

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.