Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct ovocné koláče bez kynutí

Ovocné koláče, kdo by je neměl rád! V létě se ale málokteré hospodyňce líbí představa půldne stráveného v kuchyni. Pečení kynutých koláčů zabere dost času, vždyť jen těsto kyne nejméně hodinu. Nabízím vám alternativu klasického kynutého těsta, koláče chutnají téměř stejně, ale hotové budou bleskově. Recept je mnohokrát odzkoušený a strávníci si koláče chválí.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Miroslav Klouda (neověřeno) | Út, 08/18/2020 - 16:42

Tenhle koláč dělám už dávno, a to na celý plech. Těsto se skoro nelepí, protože je dost tučné. Koláč je výborný také s jablky a skořicovou drobenkou. Časem jsem zjistil, že vejce mohu beze škody vynechat a místo nich přidat mléka. Také postup mám jednodušší. Kvásek dělám rovnou do důlku v mouce a máslo prostě nahřeji v mikrovlnce. Rybízový koláč sypu pod rybíz strouhankou, aby nemokval, a víc osladím.

Další zajímavé články

Jak upéct koláč s blumami | recept
Koláč s blumami | recept. Ovocné koláče všeho druhu prostě k letním měsícům neodmyslitelně patří. Proto není na škodu mít v rukávu více různých recept…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.