Přejít k hlavnímu obsahu

Jak v interiéru vypěstovat citrusy v zimě

27. Srpen 2019

V interiéru si můžete vytvořit exotickou atmosféru, například pomocí citrusů. Pěstování těchto exotických rostlin není náročné. Jak na to vám poradí následující řádky.

1

Substrát

Rostlinu zasaďte do vhodného substrátu. Citrusy jsou náročné na živiny. Doporučujeme substrát, který se skládá z rašeliny, kompostu a hrubšího písku. Substrát by měl být dostatečně provzdušněn.

2

Zalévání

Rostlinu pravidelné nezalévejte. Na přílišné množství zálivky jsou citrusy náchylné. Rostlinu vždy zalijte a posléze nechte zeminu dostatečně proschnout. Rostlinu nepřelévejte, snadno by mohla uhnít.

3

Hnojení

V zimním období citrusy nehnojte vůbec. Pouze v letním období – v období vegetace citrusy přihnojujte pravidelně, alespoň jednou – dvakrát za měsíc. Vhodná jsou organická hnojiva, která citrusům očividně svědčí.

4

Světlo

V letních měsících můžete citrusy umístit na balkon nebo terasu. Musíte je však chránit před větrem. V zimních měsících není jejich pěstování tak snadné. Doporučujeme, abyste rostlinu umístili na co nejsvětlejší a zároveň nejchladnější místo ve vašem bytě. Pokud je to ve vašich možnostech, přisvětlujte rostlinu umělým světlem.

5

Teplota

Jak jsem již uvedli, v létě můžete citrusy pěstovat venku. Teplo jim dělá dobře. Bohužel v zimě je tomu přesně naopak. Vhodná teplota pro pěstování citrusů v zimě je v rozmezí 5°C - 10°C.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak a co udělat v dubnu na zahradě
Po dlouhé zimě je tu konečně jaro a než se pustíme do klasických celoročních prací na zahradě, jako je pletí, kypření a zalévání, máme dnes v plánu si…
Jak pěstovat verbenu | rady
Jak pěstovat verbenu | rady. Verbena u nás zdomácněla natolik, že dnes skoro nikdo neví, že tato krásná balkónová květina pochází z americký…
Jak pěstovat eukalyptus | rady
Jak pěstovat eukalyptus | rady. Eukalyptus, neboli česky blahovičník, je druh dřeviny, která se vyskytuje v přírodě v mnoha odrůdách stromů…
Jak pěstovat mandarinku | rady
Jak pěstovat mandarinku | rady. Mandarinka je citrus, jehož domovem je Čína a Japonsko. Jedná se o stálezelený, bohatě rozvětvený keř dorůst…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.