Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dobrý zahradní slunečník

Užijte si venkovní posezení na zahradě za slunečného počasí hezky pod slunečníkem ve stínu. Zjistěte, jak a podle čeho vybrat ten pravý slunečník na zahradu a kolik za něj nanejvýš zaplatit. A neuvažujete o slunečníku i s lampou k bazénu? Pár tipů pro spotřebitele.

Co je potřeba

pamatovat na pravidla v tomto návodu

1

Vaším nepřítelem je větrné počasí. Určitě nebudete chtít při každém zvednutí větru slunečník skládat. A proto by měl být odolný a dobře upevnitelný. Na co tedy myslet na začátku? Zda slunečník umístit v otevřeném prostranství, nebo za domem, který jej ochrání. Ne všechny levné zahradní slunečníky ale vítr ustojí.

2

Základem zahradního slunečníku je stojan. Vyberte si mezi modely zahradních slunečníků, které umožňují plnění stojanu vodou, pískem, popř. aby jej bylo možné ukotvovat napevno. S tím samozřejmě souvisí přenositelnost slunečníku. Budete-li zahradní slunečník často přemisťovat, každé kilo navíc se pronese.

3

Jakou velikost slunečníku vybrat? Odpověď je jednoduchá. Podle toho, k čemu má primárně sloužit. Třeba budete chtít pod slunečníkem obědvat s rodinou u zahradního stolu. Nebo jej budete chtít použít pouze na vrhání stínu nad lehátko u bazénu. Vždy je lepší koupit trochu větší slunečník, nikdy nevíte, kolik členů rodiny se bude chtít pod ním před sluníčkem schovat.

4

Nejlevnější jsou slunečníky bez speciálních funkcí vyrobené z obyčejných materiálů. Postačí vám pár stovek v peněžence. Pokud se ale hodláte trochu praštit přes kapsu a užít si i trochu luxusu, můžete vybrat například závěsný typ slunečníku bez středové tyče i s možnostmi naklápění.

5

Hleďte na materiál. Konstrukce u nejlevnějších slunečníků jsou vyrobené z plastu. Textilie slunečníku může disponovat takovými vlastnostmi, jako je voděodolnost nebo stálobarevnost. Vyblednutí barev u finančně náročnějších slunečníků nehrozí tak jako u levných modelů.

6

A nakonec cena. Kolik za slunečník zaplatit? Nejlevnější zahradní slunečníky pořídíme okolo pěti set korun. Závěsné slunečníky s hliníkovou konstrukcí už za dva tisíce korun. Luxusní slunečníky třeba i se zabudovaným osvětlením vyjdou pak na dvacet tisíc korun.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak vybrat pařeniště na zahradu
Pařeniště zahrádkáři pořizují rovnou ze dvou důvodů. Prvním důvodem je urychlení růstu rostlinek z jara, tím druhým je prodloužení zahrádkářské sezóny…
Jak odstranit starý nátěr a mořit dřevo
Obnovit krásu dřevěného nábytku nebo jiného v domácnosti používaného dřevěného předmětu má většinou za začátku jeden oříšek: odstranění starého nátěru…
Obrázek není k dispozici
Jak vybrat dámskou kabelku
Kabelka jako módní doplněk je pro ženu přece nepostradatelný. Kabelky, krom toho, že mají praktickou úlohu, mohou odrazit celkový styl oblékaní. Je ví…
Obrázek není k dispozici
Jak pečovat o bazén
Křišťálově čistá voda zahradního bazénu přímo láká k příjemnému osvěžení. Takovou vodu je ale třeba udržovat a bez prevence se to neobejde. Drobnou úd…
Obrázek není k dispozici
Jak zazimovat bazén
Důkladná příprava bazénu na zimní období je důležitá. Zanedbaná nebo odfláknutá práce může snadno vést ke zkažení vody, kterou je nutné na jaře komple…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.