Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat herní konzoli

30. Listopad 2015

Herní konzole jsou velmi oblíbené vymoženosti, kterých mohou hráči využívat. Jejich pořizovací náklady jsou obvykle vysoké a podle toho se orientuje i jejich výběr. Nejčastěji je nakupují rodiče svým dětem, ovšem bohužel ne vždy znají všechny možnosti každé z herních platforem. Možnosti jsou zde velmi široké a je proto třeba dbát na to, jestli je to opravdu konzole, po které toužíte, na trhu je jich totiž mnoho. Jak vybrat herní konzoli?

1

1.
Playstation
Herní zařízení SONY Playstation je jedním z nejrozšířenějších. Konzole se zde vybírají podle verze, poslední verzí je Playstation 3, tak by i výběr konzole měl být orientován podle toho, jak uživatel disponuje penězi a podle toho, jaké jsou jeho požadavky. Kapacita těchto konzolí může být i 500
Stejně tak SONY PSP nabízí hry specifické pro své produkty. Jedná se o skvělou volbu, která už ovšem tolik nezaujme.

2.
XBOX 360
Společně s Playstationem je to jedna z nejpopulárnějších konzolí, která je ovšem od Microsoftu. Hráčům se nabízí velmi výkonné procesory, s obvykle 3 jádry a frekvencí kolem 3Ghz a více. Velkou výhodou je kompatibilita obrovského množství her a velmi skladné rozměry. Jsou zde senzory pro jednoduché ovládání a velká kapacita.

3.
Nintendo Wii
Pokud hledáte nejlepší konzoli, tak si vyberte právě Nintendo Wii, nabízí totiž nejzábavnější způsob hraní her. Uživatel zde nepoužívá pouze jeden ovladač, ale může jich být celá řada a ovládání různých her je unikátní. Hráč má nejreálnější ztotožnění se samotnou hrou. Nintendo obsahuje vysoce kvalitní senzory, díky kterým, lze hrát s ovladačem golf, tennis, kuželky aj. Snadno lze také simulovat bojové hry, střílení ze zbraně a další. Ovladačů je obrovské množství a výhodou je také to, že uživatele tato platforma nikdy neomrzí.

4.
Android konzole
Pro operační systém Android se před několika lety začaly vyrábět herní konzole, které se snaží nabídnout stejné i lepší ovládání, než nabízí Playstation a XBOX. Máte zde jednu nespornou výhodu a to v tom, že nejste omezeni výrobcem, jako v předchozích možnostech. Lze si vybrat všelijaké ovladače a také máte k dispozici největší množství her, které je několikrát větší než u Nintenda, Playstationu a XBOXu dohromady. Hry vycházejí každý den nové. U této technologie se také provádějí neustálé inovace, tak lze každý rok zakoupit mnoho dalších konzolí. Dokonce i ceny jsou obvykle velmi příznivé.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předchá…
Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.