Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat správný polštář

21. Září 2015

Polštářů je dnes na výběr celá řada, ale jak vybrat ten správný, to už může být oříšek. Polštář je důležitým aspektem zdravého spánku. Může vám odstranit i bolesti krční páteře a poruchy spánku. Polštář by měl poskytnout dostatečný komfort a oporu hlavy včetně páteře. Anatomický polštář se stal velmi oblíbeným. Ovšem je potřeba si na něj zvyknout. Trvá až týden, než si na něj vytvoříte svůj názor. Většina lidí by ho poté už nevyměnila za nic na světě, ale jsou i lidé, kteří se vrátí ke svému péřovému polštáři. Podle čeho tedy vybírat?

1

1.Poloha při spánku
Pro spaní na břiše si vybírejte měkký, nízký a plochý polštář. Pokud rádi spíte na zádech a naboku, tak zvolte středně měkký, vyšší a anatomicky přizpůsobitelný.
Jestliže polohy rádi měníte, tak učiníte dobře, když vyberete anatomický polštář s odpovídající oporou hlavy i páteře.

2.Tvar polštáře
Klasický nebo anatomický polštář? Na boku a zádech vám bude vyhovovat spíše anatomický, na břiše ten klasický.

3.Náplň polštáře
Polštář je naplněn paměťovou pěnou, mikrovláknem, ale i peřím, atd. Každý je dobrý na něco jiného.
Pěna se přizpůsobí vaší hlavě a uleví od tlaku. Je vhodná pro lidi, kteří potřebují pevnější polštář. Také pro alergiky a astmatiky.
Mikrovlákno je jemné a vzdušné. Podobné péřovým polštářům, ale odolné vůči roztočům a jiné špíně. Absorbuje vlhkost. Ocení lidé, kterým se při spánku potí hlava.
PES kuličky – dnešní trh nabízí možnosti kuliček dle přání a vlastní gramáže
Celá zrna pšenice – obilné polštářky menších rozměrů jsou příjemné a dají se nahřát
Hedvábí – velmi jemný a hebký polštář, měkký
Klasické peří – existují i luxusní formy husího peří, které je doplněno o řadu dalších materiálů, lehký vzdušný, vysoká hřejivost

4.Zdravotní problémy
Bolesti páteře a krku jsou způsobené mnohdy špatnou polohou hlavy na polštáři, volbou anatomického polštáře se potíže zmírní nebo zcela vymizí.
Pro alergiky jsou nejhorší roztoči. Mohou držet v péřových polštářích a potrápí nejednoho alergika, náplň z hedvábí či mikrovlákna pro vás bude vysvobozením.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak usnout po kávě | rady
Jak usnout po kávě | rady. Jste milovníci kávy? Potom se vám určitě často stává jedna a tatáž situace. Přestože víte, co bude následovat, stejně si ne…
Jak si vybrat polštář a matraci | rady
Jak si vybrat polštář a matraci | rady. Postel – nejoblíbenější místo odpočinku, kde každý tráví přibližně třetinu své existence. Pohodlné lůžko předs…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.