Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vertikální žaluzie do bytu nebo kanceláře | tipy

Jak vybrat vertikální žaluzie do bytu nebo kanceláře | tipy. Dospěli  jste k názoru, že obyčejné hliníkové žaluzie nepřispějí ke zlepšení vzhledu interiéru bytu nebo kanceláře tolik jako stylové vertikální žaluzie, stojíte před správným rozhodnutím, který typ vertikálních žaluzií vybrat. Vertikální žaluzie jsou praktické a elegantní. Ložnici, obývacímu pokoji, koupelně nebo kancelářským prostorům dodají moderní vzhled. A kromě toho nabízejí snadnou montáž i údržbu.

Co je potřeba

Na co si dát při výběru pozor:
• Velikost
• způsob otevírání žaluzií
• barevný odstín
• materiál
• náročnost montáže
• cena

Stejně tak je ale podstatné, kterému prodejci při nákupu vertikálních žaluzií svěříte svou důvěru.

1

Před nákupem vertikálních žaluzií měřte

První věc, kterou musíte udělat před nákupem vertikálních žaluzií, je měření oken (výška, šířka, hloubka, vnitřní parapet). Použijte ocelový svinovací metr a údaje si napište na papír nebo do zaměřovacího protokolu. Nevíte-li si rady, vyhledejte prodejce, který ochotně poradí, jak na to. Pomůže, pokud okna vyfotíte a snímky ukážete a nebo pošlete e-mailem. Zvažte, zda do místnosti umístit vertikální žaluzie až po podlahu, nebo bude stačit kratší velikost.

2

Vyberte si typ vertikální žaluzie

Vyberte typ roztahování vertikální žaluzie. Tradičně se na trhu se stínící technikou objevují 3 základní typy: roztahování a shrnování lamel doprava, doleva a zprostředka na obě strany jako opona v divadle. Jistě budete někdy chtít, aby se lamely vertikální žaluzie rozevřely třeba jen z půlky okna, už to a dispozice místnosti napoví, kterou variantu vybrat.

3

Ovládání vertikální žaluzie by mělo být přístupné

Promyslete, na které straně budete rozevírání vertikální žaluzie ovládat napravo nebo nalevo? Rozhodněte podle umístění okna a dispozice interiéru, ale hlavně prakticky. Hlavní je, aby místo, ve kterém bude ovládací prvek vertikálních žaluzií umístěn, bylo pro vás snadno přístupné. Ve větších zasedacích místnostech je nejlepší, pokud ovládání žaluzií je blízko čela místnosti, anebo tam, kde manažer, asistentka nebo kdokoli, kdo má během zasedání na starost pohodlí hostů, mohl místnost rychle zatemnit (třeba při projekci dataprojektorem). Aniž by musel obcházet celou místnost nebo překračovat sedačku nebo kancelářský nábytek.

4

Vzhled a užitý materiál vertikálních žaluzií by měl oživit interiér

Vertikální žaluzie vybíráme nejen kvůli zastínění místnosti. Mají estetickou funkci, které jiné typy stínící techniky nedokážou nabídnout. V oblibě jsou žaluzie z tkaniny. Na rozdíl od dřevěných žaluzií jsou vertikální žaluzie s látkovými lamelami lehké, mohou mít dobrou propustnost světla, i když jsou nastavené pro zatemnění místnosti, a nabízejí širší škálu provedení textur a barev.

5

Montáž vertikálních žaluzií

Instalace vertikálních žaluzií do stěny nebo stropu bytu nebo kanceláře obvykle nevyžaduje ruce řemeslníka, ale nemusí to být pravidlem. S prodejcem se před nákupem žaluzií poraďte, zda předpokládaná náročnost montáže vám dovolí instalovat vertikální žaluzie svépomocí. Balení vertikálních žaluzií obsahuje profil, na němž jsou jezdci a tahání, dále lamely s olůvky, montážním materiálem a řetízkem. Budete potřebovat odpovídající nářadí a trochu šikovnosti.

6

Kde koupit, za kolik a co náhradní díly

Dobrý prodejce garnýží, okenních rolet, žaluzií a jiné stínící techniky zákazníkovi poradí. Raději proto upřednostněte prodejce, který se na žaluzie specializuje a při výběru vertikálních žaluzií poskytne konzultaci osobně, po telefonu nebo e-mailem. Zákaznický servis nabízí třeba internetový obchod Garol.cz, s jehož pracovníky se lze snadno spojit telefonicky nebo e-mailovou zprávou. V tomto eshopu si můžete zakoupit právě vertikální žaluzie. Vybrat osvědčeného prodejce se zkušenostmi je důležité i proto, že bude schopen vám pohotově zajistit náhradní díly. I přes vysokou kvalitu provedení a příkladnou péči se vám takový kontakt bude zaručeně hodit.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na úklid oken a žaluzií
Okna v domácnosti myjeme zpravidla několikrát do roka. Snad všichni je ale myjeme před Vánocemi a na jaře. Snad bychom bez čistých oken tyto krásné sv…
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.