Co je potřeba

hadr sůl citron prášek do pečiva worcester voda ocet

1
Obrázek není k dispozici

Worcesterová omáčka Ano, je to ta známá worcesterová omáčka, která se používá a přidává jako příchuť do svíčkové. Tak tedy na houbičku naneste tento worcester a potřete s ním měděné hrnce, pánve nebo jakýkoliv druh měděného nádobí. Nechte působit asi 5 minut a roztírejte houbičkou všude a důkladně po nádobí a zároveň leštěte. Nakonec hrnce opláchněte a utřete dosucha.

2
Obrázek není k dispozici

Citrónová šťáva a prášek do pečiva Obojí smíchejte, aby vznikla pasta, která se dá dobře roztírat a aby na hrnci držela. Naneste ji na měděné nádobí hadříkem, nechte nejdřív působit asi 5 minut a pak hadříkem znovu přetírejte, zejména v oblasti úchytů, držáků. Pak nádobí omyjte horkou vodou.

3
Obrázek není k dispozici

Sůl a ocet Do hrnečku nalijte ocet a přidejte 3 plné lžíce soli. Směs míchejte, dokud se nerozpustí. Pak měděné nádobí tímto roztokem houbičkou omyjte, nechte zase několik minut působit a po tom drhněte dočista. Opět omyjte teplou nebo horkou vodou.

4
Obrázek není k dispozici

Půlka citronu a sůl Pokud stále zůstávají na měděném nádobí nějaké skvrny, rozpulte citron, namočte jej tím rozříznutým do soli, ať se bohatě nabalí a tím citronem skvrny drhněte. Opakujte znovu namočení do soli a stále drhněte. Potom dobře opláchněte.

5
Obrázek není k dispozici

Teď konečně má nádobí ten správný lesk a glanc. Bude vypadat skvěle a honosně.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.615385
Average: 4.6 (13 votes)