Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyčistit měděné nádobí

Měděné nádobí, to je skvost a zaslouží si, aby bylo o něj řádně pečováno. Možná jste na jeho čištění vyzkoušeli ledacos, ale stále to není takové, jak by jste ho chtěli mít. Lesknoucí, bez fleků a skvrn, nebo alespoň je co nejvíce zneutralizovat. Aby tohle nádobí mělo punc výstavních kousků, poradíme vám několik čistících a účinných variant.

Co je potřeba

hadr sůl citron prášek do pečiva worcester voda ocet

1

Worcesterová omáčka Ano, je to ta známá worcesterová omáčka, která se používá a přidává jako příchuť do svíčkové. Tak tedy na houbičku naneste tento worcester a potřete s ním měděné hrnce, pánve nebo jakýkoliv druh měděného nádobí. Nechte působit asi 5 minut a roztírejte houbičkou všude a důkladně po nádobí a zároveň leštěte. Nakonec hrnce opláchněte a utřete dosucha.

2

Citrónová šťáva a prášek do pečiva Obojí smíchejte, aby vznikla pasta, která se dá dobře roztírat a aby na hrnci držela. Naneste ji na měděné nádobí hadříkem, nechte nejdřív působit asi 5 minut a pak hadříkem znovu přetírejte, zejména v oblasti úchytů, držáků. Pak nádobí omyjte horkou vodou.

3

Sůl a ocet Do hrnečku nalijte ocet a přidejte 3 plné lžíce soli. Směs míchejte, dokud se nerozpustí. Pak měděné nádobí tímto roztokem houbičkou omyjte, nechte zase několik minut působit a po tom drhněte dočista. Opět omyjte teplou nebo horkou vodou.

4

Půlka citronu a sůl Pokud stále zůstávají na měděném nádobí nějaké skvrny, rozpulte citron, namočte jej tím rozříznutým do soli, ať se bohatě nabalí a tím citronem skvrny drhněte. Opakujte znovu namočení do soli a stále drhněte. Potom dobře opláchněte.

5

Teď konečně má nádobí ten správný lesk a glanc. Bude vypadat skvěle a honosně.

Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
I když jste sebevíc úzkostliví na pořádek v bytě a zejména v kuchyni, může se vám tam objevit havěť, aniž byste zadali příčinu. Někdy se už zárodky hm…
Jak vypěstovat fíky na balkoně
Když Vám někdo řekne, že se dají pěstovat fíky doma, nebudete tomu příliš věřit. Ale nejen, že je to reálné, je to dokonce jednoduché a snadné. Zkuste…
Obrázek není k dispozici
Jak vybrat žehličku na vlasy
Působit upraveně si může dovolit každá žena. Pomůže nám moderní žehlička na vlasy, která umožňuje vytvořit dokonalý styling vlasů. Jak vybrat novou že…