Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vykuchat makrelu a jak z ní udělat filety

Pokud jste si koupili česrtvou makrelu, stojí před vámi úkol rybu naporcovat. Ale jak na to? Makrelu si položte na kuchyňskou desku a odkrojte nejprve hlavu podél žaber. Poté nařízněte břišní část makrely a odřízněte a vyjměte vnitřnosti. Rozřízněte hřbetná část podél páteře, oddělte první filátko z makrely. Poté odřízněte zbytek kostí a okraje. Krásná filátka z makrely jsou připravená ke kuchyňskému zpracování.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jakub288 (neověřeno) | Čt, 07/11/2019 - 01:07

Miluju makrelu! A mám ozkoušené, že ta nejlepší se dá dostat v Penny Marketu. Dokonce teď mají ve slevě, tak doporučuji koupit, je to opravdová delikatesa. :) Mňam!

Další zajímavé články

Jak zdravě solit
Sůl kamenná nebo mořská? S jódem nebo bez? Kolik a jak? Sůl, neboli chlorid sodný (NaCl), je pevnou součástí naší stravy a vyvstává u ní spousta otáze…
Jak bezpečně smažit a péct
Vybrat si v nabídce olejů ten vhodný pro smažení a pečení není úplně jednoduché. Důležitým faktorem je stabilita oleje při vysokých teplotách a jeho k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.