1

Otevřete si jakoukoli webovou stránku prostřednictvím prohlížeče Mozilla Firefox.

2

V horní liště okna vyhledejte menu položku Nástroje. V ní vyberte Vymazat nedávnou historii. Zkušenější mohou využít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Del. (viz obrázek)

3

Zvolte z nabídky, v jakém časovém úseku chcete vymazat historii prohlížení webů. Můžete vymazat celou historii nebo kupříkladu pouze dnešní činnost. (viz obrázek)

4

V nabídce si lze nastavit položky, které také vymazat. Například historii formulářů, které jste na internetu vyplnili, vymazat cookies - což jsou informace o webových stránkách, které jste navštívili, například jejich nastavení, informace o stavu přihlášení apod. Klikněte na položku Vymazat. Historie navštívených stránek bude z prohlížeče odstraněna.

5

Chcete-li si nastavit automatické vymazávání historie procházení internetu tak, aby po každém zavření okna prohlížeče Mozilla Firefox se všechny údaje o navštívených stránkách vymazaly automaticky, pak klikněte v menu prohlížeče na položku Nástroje a vyberte Možnosti.

6

Zvolte ikonu Soukromí. V části Historie zvolte v nabídce Nastavení historie volbu Použít pro historii vlastní nastavení a zaškrtněte volbu Při ukončení aplikace Firefox vymazat historii. (viz přiložený obrázek)

7

Abyste určili, která část část historie má být automaticky mazána, klikněte na tlačítko Nastavení, které naleznete vedle volby Při ukončení aplikace Firefox vymazat historii, a nastavte podle výše uvedeného.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.09091
Average: 4.1 (11 votes)