Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit malinové víno | recept

Jak vyrobit malinové víno | recept

Jak vyrobit malinové víno | recept. Někdy se na zahradě urodí velké množství malin, takže je na čase vyzkoušet malinové víno. Předem ale musíme říci, že z malin se dá vyrobit pouze dezertní víno, protože malinové stolní víno je méně jakostní a není příliš chutné.

Co je potřeba

10 litrů malinové šťávy
2 jablka
5 litrů vody
5 kg cukru
2 g živné soli
lžička čistá kultura kvasinek (vinné kvasinky)
hrnce
plachetka (velká utěrka)
demižón s korkovou zátkou
kvasná trubička
vosk

1

1. Maliny na výrobu vína musí být zralé, čerstvě trhané a zdravé, hlavně nesmí být nahnilé nebo jinak napadnuté. Jednotlivé plody se zbaví od stopek, rozdrtí a nechají se 1 až 2 dny ležet, aby ovoce částečně nakvasilo. Získaná šťáva má pak pěknou barevnost a drť se dá snadněji vylisovat.

2. Drť vylisujeme nejlépe přes plachetku a získanou šťávu můžeme nechat sedimentovat, tedy odstát, aby hrubý kal klesl ke dnu. Drť lze přelít 2 litry horké vody a po vychlazení a po přefiltrování lze smíchat s čistou malinovou šťávou.

3. Kvasinky necháme 1 až 2 dny rozkvasit v ovocném sirupu, třeba ve šťávě ze dvou jablek.

4. Na 10 litrů získané malinové šťávy přidáme 5 litrů vody, 3,4 kg cukru, vzklíčené kvasinky a 2 g živné soli. Nalijeme do demižonu, zazátkujeme, do otvoru v zátce zasuneme kvasnou trubičku s trochou vody. Zátku i trubičku utěsníme horkým voskem, aby dovnitř nepronikal žádný vzduch.

5. Vše necháme kvasit, CO2 uniká přes kvasnou trubičku. Dokvašení poznáme, když již žádné bublinky z demižonu nejdou.

6. Po dokvašení se mladé víno přefiltruje, aby se odstranily nečistoty. Filtrovat lze snadno opět přes plachetku, detailisté a lidé s velkou trpělivostí mohou přes filtrační papír.

7. K dokvašenému a přefiltrovanému vínu se přidá 1,4 kg cukru. Takto lze získat asi 17 až 18 litrů dezertního malinového vína.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat ostružinové víno | recept
Jak udělat ostružinové víno | recept
Jak udělat ostružinové víno | recept. Asi nic nemůže překonat, pokud jde o vína, alkoholický nápoj z vinné révy, ale i jiná ovoce jsou vhodná pro výro…
Jak na domácí ovocné víno | recept
Jak na domácí ovocné víno | recept
Ovocné víno připravovaly již naše babičky, byl to totiž levný a jednoduchý způsob, jak zužitkovat ovoce ze zahrady a lesa a připravit si lahodný alkoh…
Jak vyrobit malinový likér | recept
Jak vyrobit malinový likér | recept
Výborný recept. Malinový likér má příjemnou vůni, barvu a intenzívní chuť po čerstvých malinách. V některých zemích je podávání malinového likéru trad…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.