Co je potřeba

fimo
špejle, párátko
kuchyňský nožík

1

Na co si dát pozor

Fimo je hmota podobná modelíně, dá se lehce tvarovat a můžete míchat i více odstínů dohromady. (Vezměte si od každé barvy jeden kousek a vyválejte z nich tenké válečky. Ty smíchejte dohromady).

Při modelování postavičky si dávejte pozor, abyste jeden kousek vymodelovaného fima nedrželi v ruce moc dlouho. Fimo se začne teplem vaší ruky tvarovat. Tím by se vám mohl zničit tvar sošky. Zabránit se tomu dá tím, že si vezmete nějaká pomocná tvarovátka. Jestli nemáte profesionální sochařské pomůcky, tak to vůbec nevadí. Můžete je nahradit párátkem nebo obyčejným kuchyňským nožem.

2

Jak sošku vyrobit

Sošku si nejprve vytvarujete z fima a ujistěte se, že máte všechny kousky sošky důkladně spojené, aby se vám nerozpadly. Poté je dáte na papír a vložíte do trouby vyhřáté přibližně na 80 °C po dobu 30 minut. Jestli má vaše soška větší průměr, tak ji nechte péct o něco déle, aby vám časem neztratila tvar.

Sošku můžete zabalit do dárkové krabičky a převázat stužkou. Máte tak hotový originální dárek k Vánocům, který udělá vaším blízkým určitě radost.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.6
Average: 3.6 (5 votes)