Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vytvořit neviditelnou magnetickou nástěnku?

02. Únor 2023
Jak vytvořit neviditelnou magnetickou nástěnku?

Jste připraveni začít kutit? Magnetická stěna je skvělý způsob, jak zapůsobit na hosty u vás doma nebo na pracovišti.

Jak si ale vyrobit magnetickou stěnu? Udělejte svou zeď magnetickou tím, že ji natřete magnetickou barvou.

Je to pravděpodobně jednodušší, než si myslíte. Stačí si pořídit magnetickou barvu a najít ten správný povrch pro malování. Magnetickou barvu s přídavkem železného prášku lze použít na všechny suché a odmaštěné povrchy.

Naše vysoce kvalitní magnetická barva, která zasychá cca 12 hodin, vám s tím pomůže. Pro dosažení nejlepšího výsledku doporučujeme nanést tři vrstvy.

Když je něco magnetické, znamená to, že to může být magnetizováno nebo přitahováno magnetem.

Permanentní magnety jsou vyrobeny z feromagnetických materiálů. Kobalt, železo a nikl jsou všechny běžné feromagnetické materiály a magnety jsou obvykle slitiny, což znamená, že jde o kombinaci kovů. Nejsilnějším permanentním magnetem jsou neodymové magnety, což je slitina neodymu, železa a boru.

Magnetickou barvu lze použít na všechny nemastné a suché povrchy, takže můžete pomalovat mnohem víc než jen vaši stěnu. To zní skvěle, ne?

Věc, které se nejvíce obáváte, je pravděpodobně to, zda ji můžete získat pouze v jedné tmavé barvě?

Magnetická barva není k dispozici ve všech barvách, ale vždy ji můžete přetřít barvou, kterou preferujete. Část magnetické síly bude oslabena, když povrch natřete normální barvou, ale tento problém můžete buď vyřešit silnými magnety (neodymovými).

Pokud se rozhodnete natřít povrch magnetické barvy jinou barvou, doporučujeme vytvořit 5 násobnou vrstvu magnetické barvy pod vybranou barvu.

Tím chceme říct, že existuje spousta příležitostí, jak být kreativní. Pokud se necháte rádi inspirovat, můžete dokonce ze své stěny udělat obrovskou nástěnku na malování křídou.

K čemu mohu magnetickou stěnu tedy použít?

Magnetická stěna je dobrý poutač. Kromě toho je také velmi praktická. Hlavním účelem magnetické stěny je samozřejmě to, že je magnetická. Díky tomu můžete snadno připnout věci na zeď a učinit váš domov nebo kancelář jedinečným.

Pokud potřebujete připevnit nemagnetické předměty na zeď pomocí magnetů, vždy doporučujeme použít silné magnety nazývané také neodymové magnety. Zacházejte s nimi opatrně a nepodceňujte bezpečnost.

Můžete je získat v mnoha různých tvarech a s různou silou, ale obecně jsou mnohem silnější než normální magnet na lednici, který znáte.

Použijte různé barvy, abyste symbolizovali, jak práce postupuje.

· Červená může symbolizovat, že práce již byla zahájena

· Žlutá může symbolizovat, že je prováděna úloha

· Zelená může symbolizovat, že práce je hotová

Připněte k ní magnetickou kapsu k připnutí pokynů na pracovní plochu. Můžete si na ní zavěsit svůj pracovní plán, takže se vám nebude povalovat mezi dalšími volně loženými papíry.

Vytvořte si osobní domov pomocí obrázků a fotek. Lednička je jasná volba, ale mnozí chtějí mít v kuchyni „čistší“ design, a tak si možná můžete vyrobit magnetickou stěnu nebo dveře v dětském pokoji.

Pro připevňování obrázků na zeď můžete opět využít kapsy na fotografie. Můžete si také stáhnout různé piktogramy, které vám stěnu můžou ozdobit.

Pokud máte hernu s kulečníkem nebo fotbalovým stolem, ping-pongem, šipkami nebo jinými hrami, magnetická tabule je dobrý způsob, jak vytvořit výsledkovou tabuli. Vytvořte si vlastní magnetickou stěnu, použijte křídy nebo použijte magnetická čísla ke sledování skóre.

Jak vymalovat s magnetickou barvou?

https://www.youtube.com/watch?v=ntQAiszEND0

Co pověsit a čím ozdobit magnetickou stěnu?

https://www.youtube.com/watch?v=6AftDUqhKuk

Inspirace k ozdobení magnetické stěny

https://www.youtube.com/shorts/eQwotOyaKqA

 

Tipy

PR článek

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat dřez
I když stále více lidí využívá myčku, dřez je nedílnou součástí kuchyně. Používáme ho mj. na odkládání a osušení nádobí, přípravu pokrmů, mytí ovoce a…
Jak vybrat ideální vypínač
Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Jak na opravu dýh | rady
Jak na opravu dýh | rady
Jak na opravu dýh | rady. Dýha je tenká dřevěná deska, která se klíží na nábytek. Různé druhy dýh, které mohou být zdobeny dekorativním vzorem, nebo j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.