Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zdarma ovládat Facebook z mobilu

Chcete-li zůstat v kontaktu se svými přáteli na Facebooku i po vypnutí počítače, přičemž nemáte mobilní internet, vystačíte si nyní jen s mobilním telefonem a SMS zprávami. Jak na to, Vám poradí návod, jak zdarma ovládat Facebook z mobilu.

Co je potřeba

počítač s internetovým připojením
profil na Facebook.com
mobilní telefon s účtem od O2

1

Zprovozněte službu Facebook SMS
Přihlaste se na svůj profil. V záhlaví stránky klikněte na položku „Účet“, načež se Vám rozbalí seznam možností. Vyberte „Nastavení účtu“. Otevře se Vám stránka, kde si můžete přizpůsobit svůj profil. V záložkách nalezněte „Mobile“ a klikněte na ni.

2

Aktivujte telefon
Nyní otevřete odkaz „Registrace pro Facebook SMS“. Vyskočí vám nové okno (Krok 1 z 3). Automaticky je Vám nabídnuta Česká republika. Pokud se však nacházíte v jiné zemi, vyberte ji. Poté vyberte operátora. Pro Českou republiku je služba poskytována prozatím pouze pro zákazníky společnosti Telefónica O2.

3

Napište SMS
V dalším kroku (Krok 2 z 3) budete požádáni o zaslání SMS ve tvaru „f“ (bez uvozovek) na číslo 999 62 09. Cena SMS je účtována dle Vašeho tarifu (jako běžná SMS). Po té, co ji odešlete, Vám po chvilce (buďte trpěliví, někdy vyřízení trvá i několik minut) přijde potvrzovací kód.

4

Opište kód
Posledním potřebným úkonem (Krok 3 z 3) je opsání kódu, který jste obdrželi v SMS zprávě. Pokud jste náhodou stránku nedopatřením zavřeli, není nutné celý proces opakovat. Stačí místo možnosti „Registrace pro Facebook SMS“ kliknout na „Obdrželi jste již potvrzovací kód?“ a pak jej zadat.

5

Očekávejte SMS
Po jeho zadání Vám přijde zpráva s potvrzením a základními příkazy, jak Facebook ovládat.

6

Ovládání
Vše se odehrává na základě krátkých příkazů, které odesíláte pomocí SMS zpráv. Naleznete je na m.facebook.com/sms, včetně příkladů, jak by měly zprávy vypadat. Zprávy odesílejte na stejné číslo – 999 62 09. Cena každé SMS je účtována podle Vašeho tarifu.

7

Nastavte si upozornění
Plně pod kontrolou máte také výběr, jaká upozornění Vám budou zdarma zasílána. Jeho nastavení najdete na záložce „Upozornění“ nalevo od „Mobile“. Zaškrtnutá pole ve sloupci pod SMS ukazují, za jakých okolností Vám bude zaslána zpráva. Jeho odškrtnutím volbu zrušíte. Po úpravách nezapomeňte na konci stránky kliknout na „Uložit změny“!

8

Nyní můžete ovládat Facebook i z mobilu.

Klíčová slova: facebook sms ovládání
Autor: jarospoks
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit domácí hnojivo na růže
Přírodní hnojivo, které si navíc vyrobíte za pár korun doma nebo dokonce k jeho výrobě využijete zbytky z kuchyně, je určitě to nejlepší, co…
Jak připravit čaj rooibos
Jak připravit čaj rooibos | rady a tipy. Tento vynikající nápoj původem z jižní Afriky nejenom výborně chutná, ale také osvěží a nabije nás energií. V…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.