Co je potřeba

koření – muškátový oříšek, bobkový list, kayenský pepř, borax, pálivá paprika

1

Když už se vylíhli...

Pokud hmyz jste předem nezlikvidovali a máte jej v mouce nebo třeba cereáliích, dejte na poličku několik suchých bobkových listů. Hmyzí škůdci-obilní moli, pilousi a jiní budou prchat pryč. Když se vyhladovělí moli pustili do hrachu nebo sušených fazolí, dejte na mističku trochu pálivé papriky. Moli budou pelášit a už se nevrátí.

2

Na brouky muškátový oříšek

Dejte do mouky, rýže muškátový oříšek. Odradíte tím obilné moly a jiné drobné škůdce. Hmyz taky úspěšně zlikvidujete, když dáte do sklřínky nebo spižírny, kde jsou potraviny, mátové nebo peprmitové žvýkažky. Nemusí ani být rozbalené

3

Prášek mravencům vadí

Na kaši v prášku si docela mravenci opochutnají, ale neradi lezou přes sypký nebo zrnitý povrch. Pokud je vidíte v bytě promenádovat se hezky v řadě a za sebou, zkřižte jim cestu posypáním písku nebo pepře, práškovou paprikou a podobně. Budete vidět, jak vezmou zpátečku. Jestli víte, kudy mravenci zvenčí lezou do kuchyně, nasypte jim do cesty hezkou vrstvičku skořice nebo kayenského pepře. Mravenci nesnášejí ani intenzivní vůni tohoto koření.

4

Stop octomilkám

Vedle mísy s čerstvým ovocem položte několik snítek bazalky a máty. Octomilky jejich vůni nesnášejí a nebudou na ovoce nalétávat.

5

Borax dejte vysoko

Odporní šváby vylezou i hodně vysoko. Vezměte si tedy schůdky a na horní plochy skříněk nasypte borax. Má to i výhodu, do výšky se nedostanou děti a domácí zvířata. Otrávení švábi tímto boraxem se budou vracet zpět do hnízda a zanesou nákazu i na své kamarády. To je ovšem jejich konec.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.333335
Average: 4.3 (6 votes)