Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni

Jak se zbavit hmyzu v kuchyni | rady. I když jste sebevíc úzkostliví na pořádek v bytě a zejména v kuchyni, může se vám tam objevit havěť, aniž byste zadali příčinu. Někdy se už zárodky hmyzu schovávají v obalech (mouky, rýže, ovesné vločky) a vy si je přinesete domů. Můžou se vám doma pěkně a bez problému vylíhnout. Jděte na ně s kořením a zažeňte tu havěť. Ještě lepší je prevence. Zárodky (vajíčka) zničíte, když mouku nebo jiné zabalené produkty, tak jak jste je v obchodě koupili hned dáte na den nebo dva dny do mrazničky. A bude po nich veta.

Co je potřeba

koření:

  • muškátový oříšek
  • bobkový list
  • kayenský pepř
  • borax
  • pálivá paprika
1

Když už se vylíhli...

Pokud hmyz jste předem nezlikvidovali a máte jej v mouce nebo třeba cereáliích, dejte na poličku několik suchých bobkových listů. Hmyzí škůdci-obilní moli, pilousi a jiní budou prchat pryč. Když se vyhladovělí moli pustili do hrachu nebo sušených fazolí, dejte na mističku trochu pálivé papriky. Moli budou pelášit a už se nevrátí.

2

Na brouky muškátový oříšek

Dejte do mouky, rýže muškátový oříšek. Odradíte tím obilné moly a jiné drobné škůdce. Hmyz taky úspěšně zlikvidujete, když dáte do sklřínky nebo spižírny, kde jsou potraviny, mátové nebo peprmitové žvýkažky. Nemusí ani být rozbalené

3

Prášek mravencům vadí

Na kaši v prášku si docela mravenci opochutnají, ale neradi lezou přes sypký nebo zrnitý povrch. Pokud je vidíte v bytě promenádovat se hezky v řadě a za sebou, zkřižte jim cestu posypáním písku nebo pepře, práškovou paprikou a podobně. Budete vidět, jak vezmou zpátečku. Jestli víte, kudy mravenci zvenčí lezou do kuchyně, nasypte jim do cesty hezkou vrstvičku skořice nebo kayenského pepře. Mravenci nesnášejí ani intenzivní vůni tohoto koření.

4

Stop octomilkám

Vedle mísy s čerstvým ovocem položte několik snítek bazalky a máty. Octomilky jejich vůni nesnášejí a nebudou na ovoce nalétávat.

5

Borax dejte vysoko

Odporní švábi vylezou i hodně vysoko. Vezměte si tedy schůdky a na horní plochy skříněk nasypte borax. Má to i výhodu, do výšky se nedostanou děti a domácí zvířata. Otrávení švábi tímto boraxem se budou vracet zpět do hnízda a zanesou nákazu i na své kamarády. To je ovšem jejich konec.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit stojan na nože | DIY
Stojan na nože | DIY. Umístit nože na kuchyňskou linku tak, aby byly po ruce a zároveň nepadaly, může být oříšek. V zásuvce jsou nože nepřehledné a ta…
Jak vypěstovat fíky na balkoně
Když Vám někdo řekne, že se dají pěstovat fíky doma, nebudete tomu příliš věřit. Ale nejen, že je to reálné, je to dokonce jednoduché a snadné. Zkuste…
Jak se opalovat ve městě | tipy
Jak se opalovat ve městě | tipy. Na ochranu před sluníčkem ve městě obvykle zapomínáme a dostatečně se nechráníme. Stačí zajít na zahrádku restaurace…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.