Co je potřeba

Znalost anglického jazyka

1

Pro všechny, kteří se tedy v blízké budoucnosti nechystají některou z těchto škol reálně studovat, ale rádi by načerpali vědomosti od světoznámých profesorů, vědců a odborníků, kteří na těchto školách přednáší, nabízí internet spoustu možností, jak se alespoň on-line podívat na akademickou půdu těchto škol a zúčastnit se jejich kurzů. Veškeré materiály jsou samozřejmě v angličtině.

2

Jako obecný zdroj záznamů z přednášek a kurzů nám poslouží známý internetový portál www.youtube.com – školy přímo prostřednictvím tohoto portálu nabízí vybraná videa a lekce, ale i proslovy významných osobností a různé momentky ze života univerzity. Stačí vždy nalézt oficiální kanál dané školy.

Yale - http://www.youtube.com/yaleuniversity

Harvard - http://www.youtube.com/user/harvard?blend=1&ob=4

Stanford - http://www.youtube.com/user/stanforduniversity?blend=1&ob=4

3

Zajímavější pro nás však budou přímo celé kurzy a přednáškové cykly jednotlivých předmětů a oborů, od filozofie, matematiky, práva až po biologii a astronomii. Ty můžeme velice jednoduše nalézt na stránkách :

http://www.itrycollege.com/
http://www.lecturefox.com/
http://www.openculture.com/freeonlinecourses

4

Některé školy však takovéto ucelené kurzy nabízí přímo na svých webových, oficiálních portálech. Uveďme např. již několikrát zmiňovaný MIT a Yale – takže každý, kdo má zájem o lekce z fyziky, historie, chemie, ale i přednášky z filozofie zabývající se smrtí, tak s chutí do toho.

http://oyc.yale.edu/
http://ocw.mit.edu/index.htm

Hodně štěstí při studiu.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.75
Average: 3.8 (4 votes)