Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zvládnout stěhování snadno a bez obtíží | rady

14. Únor 2020
Jak zvládnout stěhování snadno a bez obtíží | rady

Jak zvládnout stěhování snadno a bez obtíží | rady. Pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří si objednávají stěhování na klíč, budou se vám hodit následující tipy.

Co je potřeba

krabice

nůžky

lepenka

zdrhovací pytle

noviny

bublinková fólie

doprava

1

Začněte včas

Sehnat krabice vhodné na stěhování je dobré včas. Pokud stěhujete víc než jeden pokoj, sbírejte krabice už měsíc předem. Nejlepší jsou ty, které mají úchyty a snímatelné víko. Dají se také koupit v hypermarketech s nábytkem. Hodí se také klasické kostkované eurotašky, které jsou levně k dostání v tržnicích. Snažte se také vyhodit nepotřebné věci.

2

Pokud nezačnete včas, sežeňte, co se dá a zbytek vyřešte zdrhovacími pytli na odpad. Pokud možno v různých barvách a objemech.

3

Balte chytře

Rozmyslete si předem, který nábytek budete stěhovat, a věci z něj zabalte jako první. Potom nábytek rozmontujte a zabalte zbytek věcí. Šrouby a matky dejte do popsaných sáčků a do jedné krabice. Krabici čitelně popište. Velikost krabic a pytlů přizpůsobte tomu, kdo je bude nosit. Malé a lehčí pytle mohou pomoci nosit i děti. Nedávejte nejtěžší věci do největších krabic, abyste je unesli.

4

Sežeňte pomocníky a stěhováky

Poptejte se, kdo z vašich známých by vám mohl přijít pomoci a kdy. Jejich příchod naplánujte dvě hodiny před příjezdem stěhovací služby, abyste mohli vynést krabice a pytle ven předem. Porovnejte různé stěhovací služby. Nejlepší je zavolat na infolinku. Připravte si seznam objemnějších věcí a nábytku pro odhad velikosti auta. Zeptejte se na cenovou kalkulaci (způsob účtování - započatá hodina nebo čistý čas). Uveďte, kolik pracovníků kromě řidiče budete potřebovat. Nechte si navrhnout možné termíny. Ve větších městech stačí shánět stěhovací službu 4 – 5 dní předem.

5

Den před stěhováním potvrďte termín se službou a kamarády. Zkontrolujte klíče od obou bytů a vyberte osobu, která pojede se stěhováky do nového bytu.

6

V den stěhování začněte nosit věci ven cca dvě hodiny předem a snažte se mít hotovo aspoň patnáct minut před plánovaným příjezdem služby. Stěhováci většinou jezdí dřív. Nábytek do auta naskládejte pokud možno jako poslední, abyste jej vybalili jako první.

7

Vraťte se na místo činu Nikdy nepředávejte klíče od starého bytu, aniž byste se do něj po přestěhování ještě vrátili a vše zkontrolovali spolu s majitelem. Vyhnete se ztrátě věcí a pozdějším sporům s majitelem o náhrady škod.

8

A pokud si do nového bytu raději chcete pořídit nový nábytek, nezapomeňte také kromě skříní a jiného nábytku na stylovou a kvalitní postel pro zdravý spánek. Vyberte si masivní postel v kamenném obchodě nebo na internetu.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak změnit trvalé bydliště | rady
Jak změnit trvalé bydliště | rady
Jak změnit trvalé bydliště | rady. Změnu trvalého bydliště musí někdy řešit většina lidí. Důvodů k tomu může být mnoho, nejčastěji však stěhování…
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Příprava na Vánoce se neobejde bez vánočního úklidu, kterému většinou věnujeme větší péči. Všichni to známe, že během roku na některé práce prostě nez…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.