Přejít k hlavnímu obsahu

Jak aktivně procestovat Rhodos

16. Prosinec 2013

Dodekanéský ostrov Rhodos je krásným místem, které je sice často navštěvované turisty, ale i tak dokáže nabídnout příjemný klid. Stejně tak jako většina míst, tak i pobyt na Rhodosu lze prožít aktivně i pasivně. Byla by ovšem velká škoda strávit celou návštěvu tohoto ostrova pouze na pláži, když toho má opravdu hodně co nabídnout.

1

Ihned po příletu na teto řecký ostrov je vhodné koupit si mapu. Rhodos je natolik rozmanitý, že ani za dva týdny ho nestihnete prozkoumat celý. Určitě je vhodné si pronajmout vůz, který zkrátí vaši cestu a díky němu toho shlédnete více. Jelikož se jedná o ostrov, který je omývaný teplým mořem, tak je vhodné si užít koupání na pláži, ale najít si i dostatek času na další aktivity.

2

Jedním z hlavních bodů cesty by mělo být město Rhodos, které je na severu ostrova. Obdivovat tu můžete jak rozsáhlé hradby, tak i hrad, který obývali Maltézští rytíři. Samozřejmostí by měla být i návštěva muzea, která vám objasní historii tohoto místa.

3

Dalším z pěkných míst je město Lindos, opět je možné zde obdivovat historii. Impozantní je zde údolí motýlů, kam se mnoho turistů nevydá, ale je to škoda, protože je velmi úchvatné a jen tak na něj nenarazíte. Pokud vás fascinuje historie, tak navštivte i pevnost Monolithos, která se nachází na pobřeží.

4

Rhodos je na naprosto ideálním místem pro cestování na další ostrovy. Jestliže hodláte na Rhodosu strávit delší čas, tak je ideální si udělat lodí výlet do Turecka nebo na jiné řecké ostrovy, bude to pro vás příjemným zpestřením.

5

Ostrov je ovšem vhodný především pro relax, takže je vhodné si celý pobyt rozdělit takovým způsobem, abyste nevynechali důležitá místa a také abyste si vychutnali příjemné sluníčko na písčitých plážích za zvuku šumícího moře.

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak vybrat ten pravý řecký ostrov
Při cestování po Evropě je téměř povinností navštívit i Řecko. Starostí mnoha lidí je ovšem skutečnost, že nevědí, na jaký ostrov se podívat. Řecko má…
Obrázek není k dispozici
Jak si užít Athény
Athény se rozkládají na poloostrově Attika poblíž Sarónského zálivu. S okolními městy, jako je například přístav Pireus, vytvářejí aglomeraci čítajíc…
Obrázek není k dispozici
Jak se připravit na návštěvu Toskánska
Dovolená v Toskánsku? Itálie má mnoho tváří, které dokáží přesvědčit o tom, že se jedná o jednu z nejkrásnějších zemí. O všem mluví především Toskánsk…
Obrázek není k dispozici
Jak si užít Tyrolsko po celý rok
Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní krajinu i zvyky si lze užívat nejen v zimním…