Přejít k hlavnímu obsahu

Jak chránit tablet nebo čtečku před poškrábáním | rady

Jak chránit tablet nebo čtečku před poškrábáním | rady

Jak chránit tablet nebo čtečku před poškrábáním | rady. Tablet nebo čtečka není zrovna levná záležitost, a proto je musíme chránit před případným poškozením. Základem je kvalitní obal nebo pouzdro na tablet nebo čtečku, které chrání přístroje při pádu, a ochranná fólie, díky níž je chráněn před poškrábáním také displej tabletu nebo čtečky. Vyrobit si ochranné pouzdro nebo obal na tablet či čtečku elektronických knih si můžete i sami, tedy pokud dáváte přednost vlastním nápadům před výrobky z obchodu. Tři základní tipy čtěte dále.

1

Obal nebo pouzdro

Nejlepší ochrana před nárazy a před poškrábáním tabletu je obal či pouzdro. Pouzdra i obaly mají různé moderní motivy, ze kterých si můžete vybrat ten, který vám imponuje. Pozor ale na rozměry vašeho tabletu nebo čtečky. Každý tablet a nebo čtečka mají speciální obal, který přesně odpovídá jejich rozměrům. Tyto speciální obaly lze zakoupit v obchodech s elektronikou, kde vám zajisté pomohou s výběrem, anebo je přímo můžete koupit u výrobce daného výrobku. Pozor, pokud obal nemá zip, přístroj může lehce vyklouznout a rozbít se. Před nákupem obalu nebo pouzdra na tablet nebo čtečku elektronických knih si proto pečlivě prohlédněte výrobek a promyslete jeho použití.

2

Ochranná fólie

Ochranné fólie chrání čtečku nebo tablet hlavně před poškrábáním. Jsou naprosto průhledné a jsou mnohem levnější než nový tablet a nebo čtečka, proto její případná výměna není, tak nákladná jako např. výměna celého poškrábaného displeje. Některé výrobky jsou opatřené ochrannou fólií už při nákupu - neodstraňujte ji.

3

Vlastní obal na tablet nebo čtečku e-knih

Protože tento článek čtete na webu plném nápadů a inspirace, byla by škoda nezmínit, že si obal nebo pouzdro na tablet nebo čtečku e-knih můžete vyrobit sami a podle vlastních představ. Inspirujte se, např. tento videonávod na obal na tablet může pomoci.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kuchyňskou váhu
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak vybrat kvalitní fén
Jak vybrat kvalitní fén
Fén na vlasy je praktický. Pomůže vytvarovat dokonalý účes, usušit rychle vlasy, když někam spěcháte, nebo když nechcete riskovat nachlazení po hodinc…
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady. Zdravý životní styl je neustále v módě a k němu se pojí i zdravé návyky, mezi které patří pití čerstvé ovocné a zelenin…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.