Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cvičit Kegelovy cviky

11. Březen 2014

Kegelovy cviky jsou světově známé svoji prospěšností a zároveň jednoduchostí při provádění. Cílem těchto cviků je posílení svalů pánevního dna a odjakživa se cvičily především pro zlepšení udržení moči pro těhotné ženy. V dnešní době je cvičí jak ženy, tak i muži. Výhodou Kegelových cviků je to, že kromě udržení moči, posílí řitní svěrač, ženskou pochvu a také prostatu. Jak u žen, tak i u mužů také výrazně zlepší sex, intenzitu orgasmu a snadnější kontrolu nad svým tělem. Jak Kegelovy cviky cvičit? Čtěte návod.

1

1.
Svírání a vtahování izolovaných skupin
Cvičení zahájíte tak, že separujete několik cviků, které budete obměňovat. Jedním z nich je vtahování konečníku, které spočívá v sevření a vtáhnutí konečníku dovnitř. Dalším cvikem je stahování močových cest, při cvičení vykonejte stejné stažení močových cest, jako když potřebujete velmi na malou stranu. U žen je to dále vtahování pochvy směrem do těla.

2.
Způsob cvičení
Tyto cviky provádějte dvěma způsoby. Prvním způsobem je krátké vtahování po několika opakováních. Vždy desetkrát sevřete a vtáhněte požadovanou skupinu svalů a následně je uvolněte, sevření by mělo trvat 2-3 vteřiny.
Dalším způsobem je krátké držení, to se provádí tak, že na 5-10 vteřin intenzivně vtáhneme cílovou skupinu svalů a pak ji uvolníme, toto opakujte pětkrát.

3.
Počet opakování
Snažte se každý den tyto série provádět minimálně pětkrát, takže byste měli mít minimálně 50-100 opakování každý den. Cviky provádějte kdykoliv, kdy si na to vzpomenete.

4.
Poloha cvičení
Obrovskou výhodou je to, že lze cviky cvičit ve všech polohách. Můžete být v sedě ve své kanceláři, stát na autobusové zastávce nebo i jet autem. Vaše cvičení není pro okolí nijak patrné a tak ho můžete provádět absolutně kdekoliv. Pouze doma si lehněte na postel a cviky provádějte v celkovém uvolnění ostatních svalů.

5.
Kombinujte
Nemusíte vtahovat pouze konečník nebo pouze pochvu, posilujte klidně i jednotlivé partie najednou a pak je střídejte.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak správně posilovat svaly | rady
Jak správně posilovat svaly | rady. Správná technika, optimální dýchání, přiměřené opakování a odpočinek. To jsou čtyři body, na které byte měli při p…
Jak zhubnout při cvičení doma | tipy
Jak zhubnout při cvičení doma | tipy. Cvičení doma má několik výhod. Cvičit můžeme v kterémkoli čase, při jakémkoli počasí a v každém věku. Tisíce náv…
Obrázek není k dispozici
Jak se při hubnutí vyhnout jojo efektu
Podle výzkumu na Baylor College 75 až 90 % lidí, kteří se rozhodli zhubnout, po ukončení diety opět přiberou na váze. Hubnutí a opětovné přibírání je…
Jak zhubnout po porodu
Není vůbec neobvyklé, když po porodu máte o patnáct či dvacet kilo navíc. Snem většiny maminek je pak získání své původní postavy. Zhubnout po porodu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.