Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cvičit na eliptickém trenažéru

16. Prosinec 2011

Eliptický trenažér je oblíbený posilovací stroj, který zvyšuje kondici a pomáhá zlepšit krevní oběh. Tento posilovací stroj simuluje běh, narozdíl od klasického běhu je ale šetrný ke kloubům, protože pohyb nohou probíhá v elipsách. Většina eliptických trenažérů pak má madla, kterými lze pohybovat a zapojit tak i horní polovinu těla. Popíšeme v jednoduchých krocích, jak se eliptický trenažér používá.

1

Přečtěte si návodem k obluze eliptického trenažéru a seznamte se s umístěním ovládacích tlačítek předtím, než začnete šlapat.

2

Postavte se na eliptický trenažér tak, abyste měli každou nohu na správném pedálu, pravá na pravý pedál, levá noha na levý pedál.

3

Uchopte rukama rukojetě, pravou rukou pravou rukojeť, levou rukou levou rukojeť.

4

Začněte se přesouvat "dopředu", odrazovým pohybem aktivujete zařízení.

5

Vyberte si program, který chcete použít.

6

Zadejte do posilovacího stroje údaj o aktuální hmotnosti, abyste zjistili přesný kalorický výdej při cvičení. Mezi požadované informace také může být věk.

7

Nastavte dobu, po kterou chcete trénovat. Většina zařízení umožňuje nastavit nejvýše 60 minut.

Je důležité při cvičení na stroji udržet vzpřímený postoj. Při skrčeném postoji totiž snižujete celkovou tělěsnou aktivitu, a tedy i samotný výdej kalorií.

Před záhajením cvičení je vhodné poradit se se svým lékařem.
Nesnažte se z eliptického trenažéru vystoupit, pokud je v pohybu. Dbejte pokynů výrobce.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zhubnout na rotopedu
Už jste si pořídili rotoped? Nejedna reklama slibuje při používání rotopedu štíhlejší a pevnější postavu. Cvičením na rotopedu se opravdu zhubnout dá,…
Obrázek není k dispozici
Jak vybrat posilovací stroj na břicho
Ploché a pevné břicho je snem každého začínajícího sportovce. Pojďme se podívat na posilovací stroje na břicho a další vybavení pro zpevnění břišních…
Obrázek není k dispozici
Jak vybrat posilovací lavici
Ochablost zádových a břišních svalů je nejčastější příčnou bolesti zad. Posilovací lavice pomáhají při vhodném používání tyto svaly účinně posilovat.…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.