Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cvičit na míči – paže

31. Srpen 2019

Další díl z naší minisérie vám přináší návod, jak na míči procvičit paže. Pokud jste si zakoupili tuto skvělou cvičební pomůcku, neváhejte a naučte se ji správně používat. Následující řádky vám poradí jak na to.

1

Cvik 1

Posaďte se na míč a ruce zvedněte nad hlavu, míč rozhoupejte a do rytmu střídavě vytahujte co nejvýš pravou a levou ruku. Cvik několikrát zopakujte.

2

Cvik 2

Posaďte se na míč, rozhoupejte jej a ruce si položte na hrudník. Do rytmu střídavě zvedejte pravou a levou ruku.

3

Cvik 3

Posaďte se na míč, rozhoupejte jej a v rytmu unožte střídavě levou a pravou nohu. Jakmile unožíte například levou nohu, tak do protisměru upažte pravou ruku. Tento cvik prostřídejte rovnoměrně pro obě strany.

4

Cvik 4

Položte ruce na míč a opřete se o něj. Vaše palce a ukazováčky by měly být na míči položeny tak, aby byly pod vaší hrudí, nohy dejte k sobě (nemějte je roznožené). Nadechněte se a pomalu se přibližujte k míči, jakmile se dotknete hrudí vašich rukou, vydechněte a pomalu se vracejte do výchozí polohy. Cvik několikrát zopakujte. Tento cvik je vhodný pro procvičení hrudníku, tricepsu a ramenních svalů.

5

Cvik 5

Nalehněte břichem na míč tak, abyste měli ve vzduchu nohy a nataženými pažemi se opírali o zem. Začněte provádět kliky. Obtížnost cviku můžete regulovat tím, jak moc se budete nohama opírat o míč. Nejjednodušší poloha je, když máte na míči položeny nohy v oblasti třísel. Daleko těžší poloha je, když se o vrchol míče opíráte stehny. Nejtěžší varianta je, když se o vrchol míče opíráte holeněmi.

6

Cvik 6

Nalehněte břichem na míč tak, abyste se o zem opírali rukama i nohama. Ruce i nohy mějte položeny více od sebe, abyste si udrželi stabilitu. Střídavě propínejte do dálky nataženou pravou nohu a levou ruku (do kříže). Několikrát obě strany prostřídejte. Tento cvik je výborný pro posilování svalů paží a zad.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak cvičit na míči - břicho
Vinylové míče jsou vhodným cvičebním nástrojem. Jeho koupě není finančně náročná jako koupě drahých posilovacích strojů, při správném cvičení však můž…
Jak cvičit na míči – zadek | tipy
Jak cvičit na míči – zadek | tipy. Další z dílů naší minisérie vám ukáže, jak správně cvičit na míči – konkrétně, jak procvičit zadeček, a jakým chybá…
Obrázek není k dispozici
Jak cvičit na míči – zahřátí
Gymnastický míč zvaný také Powerball, Fitball, Pushball nebo Rehaball je stále častější pomůckou při aerobním cvičení. Existuje celá řada cviků, které…
Jak cvičit na míči – nohy
Další článek z našeho miniseriálu, jak cvičit na míči. Tentokrát vám ukážeme, jak správně cvičit nohy. Následující řádky vám ukáží jak na to.
Jak správně vybírat funkční prádlo
Funkční prádlo (termoprádlo) je speciální oblečení, které má schopnost účinně odvádět vlhkost pryč od těla. Je vhodné pro sportovní aktivity (běh, cyk…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.