Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a kde pořídit kočičku

Rádi byste si pořídili do bytu či domu kočičku? Jste-li seznámeni s Vašimi budoucími právy a povinnostmi vůči malému klubíčku, račte si vybrat. Možností, kam zajít a kde se podívat, je hned několik! Kotě zadarmo? Kotě za několik tisíc?

Co je potřeba

V první řadě, pokud ještě žádnou číču nevlastníte, přečtěte si řádnou literaturu nebo projděte příslušné portály, poptejte se ve zverimexu, připravte doma pelíšek a krmivo. Musíte si také být jistí, že máte dostatek času se kotěti i nadále věnovat a opětovat mu lásku.

1

Kotě zdarma. Kočičku zadarmo seženete vždy - poptejte se v okolí, projděte rubriku zvířat v bazarech (Bazar.cz, Bazos.cz, Hyperinzerce.cz, Slando.cz, ...) či na speciálních serverech (Daruji-stene.cz nabízí i rubriku koťátek zdarma) - kočka ulice se také občas může nastěhovat do vašeho sklepa zcela nečekaně. Hledání dárce kočičky přes internet je prakticky stoprocentní. Taková nízkonákladová kamarádka má ale své ale - nemusela ještě vidět veterináře ani sprej proti bleškám, může mít různé návyky. A téměř jistě to bude "obyčejná" kočka evropská. Řekněte však sami - jsme my "obyčejní" lidé méně zábavní než čistokrevní panovníci?

2

Kotě za konzervu. Většina lidí ráda dělá dobré skutky; co vzít si kočičku z útulku? Budete mít jistotu, že o ni bylo pečováno, poradí vám s její povahou i zvyky, můžete si vzít i starší klidnou kočičku. Útulků je velké množství, protože chudáčků čičinek na ulici je ještě více. Ten nejbližší můžete najít např přes Firmy.cz -> Útulky pro kočky nebo na Chlupataklubicka.estranky.cz. Podmínky jsou však různé - někde vymění zvířátko za příspěvek na krmení: v podobě konzerv a suchého krmiva atp.; jinde vyžadují kastraci a příspěvek na očkování kotěte. Nejlepší je zjistit si dané informace u Vámi vybraného útulku. Připravte se také na možný "test způsobilosti".

3

Kotě za peníze. Zamilovali jste se do určité rasy či máte doma alergika? Možná se proto chcete poohlédnout po té pravé přímo u chovatele. Kontakty naleznete obvykle přes klubové stránky dané rasy, mnozí také odběr koťátek inzerují. Vyplatí se proto inzeráty projít nebo kontaktovat přímo chovatele. Ne každý má webové stránky - dobrým ukazatelem chovatelem s velkým Ch jsou i ohlasy novopečených majitelů, které Vám mohou poradit v různých diskuzích. Čistokrevná kočka bude jistě vychovaná, způsobná a krásná. Bude připravena na Vaši péči. Počítejte však s tím, že některé vyžadují speciální péči (česání srsti apod.) nebo že ne vždy jsou vhodné i mimo byt. A na závěr - cena takového mazlíka se pohybuje obvykle v řádech tisíců.

4

Kde ještě jinde sehnat kočičku: Konají se tzv. umisťovací výstavy, kde za konzervu získáte báječnou kamarádku z útulku; dále máte možnost sehnat kotě přes různá rádia (radiovýzvy a bazary), kočička také může přijít samovolně - někteří lidé prostě sprostě kotě vyhodí z auta u silnice. Hlavně však mějte na mysli: buďte vyzbrojeni plnou miskou a teplým pelíškem, až se kočka zeptá.

Umisťovací výstavy bývají inzerovány i v novinách a na kočičích serverech. Před výběrem kotěte si ujasněte, zda chcete kočičku, či kocourka, či zda Vám nevadí starší zvíře. Nezapomeňte se zeptat na krmivo a prostředí, v němž kotě doposud žije.

Máte-li doma již jiná zvířata, promyslete, jak je postupně seznámit tak, aby nedošlo k vážným kolizím. Dejte také pozor na malé děti.

Autor: lacadalet
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak napsat inzerát na seznamku
Jak napsat inzerát na seznamku | rady a tipy. Při seznamování přes internet je inzerát v podstatě jediný prostředek, kterým můžete protějšek zaujmout.…
Jak překonat strach z létání
Jak překonat strach z létání | rady a tipy. Ačkoliv je létání vůbec nejbezpečnější typ dopravy, mnoha lidem už jen představa letadla způsobuje stres.…
Jak na roztřepené konečky vlasů
Jak na roztřepené konečky vlasů | rady a tipy. Konečky vlasů jsou nejcitlivějšími částmi celého vlasu, takže první problémy se projevují většinou práv…
Jak vyhlásit památný strom
Také jste si při procházkách nebo výletech po krásách vlasti všimli stromů, které jsou označeny smaltovanou tabulkou s nápisem „památný strom“? Znamen…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.