Co je potřeba

V první řadě, pokud ještě žádnou číču nevlastníte, přečtěte si řádnou literaturu nebo projděte příslušné portály, poptejte se ve zverimexu, připravte doma pelíšek a krmivo. Musíte si také být jistí, že máte dostatek času se kotěti i nadále věnovat a opětovat mu lásku.

1
Obrázek není k dispozici

Kotě zdarma.

Kočičku zadarmo seženete vždy - poptejte se v okolí, projděte rubriku zvířat v bazarech (Bazar.cz, Bazos.cz, Hyperinzerce.cz, Slando.cz, ...) či na speciálních serverech (Daruji-stene.cz nabízí i rubriku koťátek zdarma) - kočka ulice se také občas může nastěhovat do vašeho sklepa zcela nečekaně. Hledání dárce kočičky přes internet je prakticky stoprocentní. Taková nízkonákladová kamarádka má ale své ale - nemusela ještě vidět veterináře ani sprej proti bleškám, může mít různé návyky. A téměř jistě to bude "obyčejná" kočka evropská. Řekněte však sami - jsme my "obyčejní" lidé méně zábavní než čistokrevní panovníci?

2
Obrázek není k dispozici

Kotě za konzervu.

Většina lidí ráda dělá dobré skutky; co vzít si kočičku z útulku? Budete mít jistotu, že o ni bylo pečováno, poradí vám s její povahou i zvyky, můžete si vzít i starší klidnou kočičku, ... Útulků je velké množství, protože chudáčku čičinek na ulici je ještě více. Ten nejbližší můžete najít např přes Firmy.cz -> Útulky pro kočky nebo na Chlupataklubicka.estranky.cz
Podmínky jsou však různé - někde vymění zvířátko za příspěvek na krmení: v podobě konzerv a suchého krmiva atp.; jinde vyžadují kastraci a příspěvek na očkování kotěte, .. Nejlepší je zjistit si dané informace u Vámi vybraného útulku. Připravte se také na možný "test zpsůbilosti".

3
Obrázek není k dispozici

Kotě za peníze.

Zamilovali jste se do určité rasy či máte doma alergika? Možná se proto chcete poohlédnout po té pravé přímo u chovatele. Kontakty naleznete obvykle přes klubové stránky dané rasy, mnozí také odběr koťátek inzerují. Vyplatí se proto inzeráty projít nebo kontaktovat přímo chovatele. Ne každý má webové stránky - dobrým ukazatelem chovatelem s velkým Ch jsou i ohlasy novopečencýh majitelů, které VÁm mohou poradit v různých diskuzích.
Čistokrevná kočka bude jistě vychovaná, způsobná a krásná. Bude připravena na Vaši péči. Počítejte však s tím, že některé vyžadují speciální péči (česání srsti apod.) nebo že ne vždy jsou vhodné i mimo byt. A na závěr - cena takového mazlíka se pohybuje obvykle v řádech tisíců.

4
Obrázek není k dispozici

Kde ještě jinde sehnat kočičku:

Konají se tzv. umisťovací výstavy, kde za konzervu získáte báječnou kamarádku z útulku; dále máte možnost sehnat kotě přes různá rádia (radiovýzvy a bazary), kočička také může přijít samovolně - něktzeří lidé prostě sprostě kotě vyhodí z auta u silnice. Hlavně však mějte na mysli: buďte vyzbrojeni plnou miskou a teplým pelíškem. Až se kočka zeptá...

Tipy

Umisťovací výstavy bývají inzerovány i v novinách a na kočičích serverech. Před výběrem kotěte si ujasněte, zda chcete kočičku, či kocourka, či zda VÁm nevadí starší zvíře. Nezapomeňte se zeptat na krmivo a prostředí, v němž kotě doposud žije.

Varování

Máte-li doma již jiná zvířata, promyslete, jak je postupně seznámit tak, aby nedošlo k vážným kolizím. Dejte také pozor na malé děti.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.57143
Average: 4.6 (7 votes)