Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na úpravu bazénové vody

Je skvělé mít vlastní bazén a užívat si jeho výhod. Tak jako o všechno je potřeba se starat, nejinak je tomu i u bazénu. Aby nám bazén dlouho a dobře sloužil, je zapotřebí dbát o jeho čistotu a kvalitu vody. Pokud tomu tak není, znečistí se, změní se jeho pH a může nám voda v bazénu poškodit nejen samotný bazén, ale i nás. Víte, jak na úpravu bazénové vody?

Co je potřeba

Bazénové filtrace – písková filtrace
Chemikálie k čištění a udržení správného pH
Chlorové tablety
Košíčky
Bazénové síťky
Bazénové příslušenství

1

Ten kdo vlastní bazén, se neobejde bez bazénového příslušenství, s nímž pečuje o čistotu bazénu a kvalitu vody. Základním kamenem pro všechny bazény je bazénová filtrace.

2

Bazénová filtrace, čili písková filtrace, čistí vodu a udržuje ji čistou. Aby tomu bylo tak nadále, je nutné kontrolovat samotnou filtraci, jestli má dostatek písku. Mimo toho je zapotřebí tuhle filtraci alespoň jednou za pár dní důkladně proprat a dopustit do bazénu potřebné množství vody. Pískovou filtraci do bazénu vybíráme podle velikosti bazénu, tak aby její výkon stačil bazénovou vodu udržovat v čistotě. Při péči o vodu je důležité kontrolovat průchodnost pískové filtrace. K tomu slouží manometr. V případě potřeby pak nechte proprat filtr častěji.

3

Mezi bazénové příslušenství náleží například bazénový vysavač, který je schopný odstranit ze stěn bazénu různé nečistoty. Dále pak i různé bazénové síťky, které slouží na odstranění hrubých nečistot z vody.

4

Chemické čištění
Udržování pH vody v bazéně je důležité. Ideální pH se pohybuje mezi 7 – 7,4 pH. Při vyšším pH vznikají různé zákaly, při nižším hrozí koroze kovových částí, blednutí materiálu, podráždění kůže a očí. Proto se používají speciální preparáty na zvýšení, či snížení pH vody. Kontrola se provádí 1x týdně pomocí speciálních testerů.

5

Tvrdost vody
Tvrdost vody není důležitá pouze při praní, ale i při koupání a nesmí být vyšší než 18N. Tvrdost se kontroluje 1x měsíčně a v případě přesahu se do vody přidává k tomu určený přípravek pro změkčení bazénové vody.

6

Dezinfekce vody
Dezinfekce vody se provádí přidáním chlórových tablet. Chlór v bazénové vodě by se měl pohybovat v rozmezí 0,3 – 0,5 mg chlóru na litr. Kontrolu je možno provést s pomocí papírkových testů.

7

Důležitým prvkem pro udržení čistoty bazénové vody jsou i předřadné košíčky, které mají tendenci mnoho nečistot zachytit.

8

Důležitá je i prevence řas, jejichž riziko vzrůstá při výskytu teploty nad 20 stupňů Celsia. Opět k tomu jsou dostupné speciální chemické prostředky a kontrola bazénové vody se provádí 1x týdně.

9

Pomoci v udržení čistoty bazénu vám mohou i bazénová čerpadla.

Nakupujte bazény a příslušenství k bazénům jen u osvědčeného prodejce. Doporučuji e-shop Master Sport na webu www.nejlevnejsisport.cz, který zákazníkům nabízí zákaznickou linku, na které vám operátorky pomůžou s nákupem.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit lahodnou citronádu
Jak připravit lahodnou citronádu | recept na domácí limonádu. Citronáda slouží jako úžasné osvěžení v horkých letních dnech a navíc je zcela jedn…
Jak vybrat vhodný odstín očních stínů
Jak vybrat vhodný odstín očních stínů | rady a tipy. Nabídka barevných odstínů očních stínů je nepřeberná. Doby, kdy modré oční stíny používaly všechn…
Obrázek není k dispozici
Jak připravit povzbuzující "čaj" Maté
Maté ─ horký nápoj připravený ze sušených drcených lístků Cesmíny Paraguajské, jihoamerické posvátné rostliny s povzbuzujícími účinky. Maté je silný e…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.