Co je potřeba

kvalitní kosmetika,
bylinky
případně náplasti na černé tečky

1

Změňte svůj jídelníček. Černé tečky na nose nebo v obličeji vznikají kvůli nadměrné produkci kožního mazu, tu má za následek konzumace tučných, mastných a sladkých jídel. Naordinujte si očistnou kúru a velký příjem tekutin – tedy vody nebo bylinkového čaje.

2

Věnujte se důkladné péči o svou pleť. Základem je kvalitní kosmetika. Každý večer si z obličeje setřete nánosy make-upu, prachu a potu pomocí vatového tampónu a čisticího pleťového mléka. Otírejte pleť do té doby, dokud nebude tampon úplně čistý, nebojte se tamponů použít víc! Ráno si opláchněte obličej pleťovým tonikem, používejte denní a noční krém, který dodá pleti hydrataci. Jednou za čas udělejte peeling obličeje. Ideální rozmezí je týden až dva. Nebojte se sáhnout i po hloubkově čisticích maskách.

3

Zkuste napařovat obličej nad horkou vodou se spařenými bylinkami, dobrý je heřmánek či kopřiva. Speciální produkty pro napařování vyrábí i některé kosmetické firmy, takže je koupíte v drogeriích.

Tipy

Černé tečky důkladně odstraňují například NIVEA Osvěžující čisticí pleťové náplasti (náplasti na černé tečky), které intenzivně čistí póry.

Varování

Nesnažte se překrýt černé tečky make-upem. To je řešení na jeden večer, dlouhodobě ale vrstva líčení pleti moc neprospívá. Zkuste vyměnit make-up například za BB krém, který je lehčí a má hydratační účinky.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.68421
Average: 3.7 (19 votes)