Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o kávovar | rady

Jak pečovat o kávovar | rady. Hlavní výběr máte za sebou a doma máte kávovar. Je jedno, zda se jedná o překapávací přístroj či kapslový systém, aby káva skutečně chutnala, je zapotřebí o kávovar náležitě pečovat.

Co je potřeba

kávovar
ocet
kyselina citrónová
voda
tablety na odvápnění
saponáty

1

Řiďte se v prvé řadě manuálem jednotlivých kávovarů.

2

Každý den kávovar vypláchněte a omyjte od zbytků kávy. Sítko a snímatelné části sundejte a propláchněte čistou vodou a osušte.

3

Po každém použití kávovaru hned odeberte kapsle a nádobky na odpad, zbytky kávy a podobně (prevence vzniku vodního kamene).

4

Jednou za čas je však zapotřebí důkladnější vyčištění kávovaru, které jej zbaví od esenciálních olejů a vosků, které káva obsahuje. Existují na to speciální přípravky, které jsou určeny výhradně pro kávovary. Koupíte je v drogériích, ale nabízí se také i ve speciálkách, kde nabízí kávovary či kávu v kapslích.

5

Jednou ročně se rozhodně vyplatí odborná revize kávovaru a odborné důkladné vyčištění v profesionálním servisním centru, který má každý výrobce.

6

Pozor na vodní kámen, pokud nebudete užívat speciální filtry do kávovarů, či změkčovače vody. Koledujte si o velký problém.

7

Dobrou péčí o kávovar, prodloužíte jeho životnost a zajistíte si skvělou chuť kávy.

8

Domácí způsob pro čištění kávovaru je protáhnutí stroje procesem spaření 4 šálků horké vody se lžičkou kyseliny citrónové.

9

Na čištění kávovaru je velice efektivní i roztok 1:1 octu a vody.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak odstranit vodní kámen | tipy
Jak odstranit vodní kámen | tipy. Vodní kámen se usazuje na stěnách nádob, kde zůstává voda, která je různě zahřívána anebo také i ochlazována. Vzniká…
Jak správně udržovat kávovar | rady
Jak správně udržovat kávovar | rady. Kávovary jsou oblíbeným doplňkem nejen domácností, ale i kanceláří. Pořizujeme je vždy proto, abychom se nenáročn…
Jak se zbavit kuny na půdě | rady
Jak se zbavit kuny na půdě | rady. Jak se zbavit kuny na půdě? Připadá vám kuna jako docela roztomilé zvířátko? Pokud se vám zabydlí na vaší půdě, tak…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.