Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o vlasy v zimě | rady

Jak pečovat o vlasy v zimě | rady

Jak pečovat o vlasy v zimě | rady. Zimní počasí je z mnoha hledisek dosti nepříjemné. Dochází k vysušování pokožky a také k namáhání vlasů, které jsou na mrazu také více vysušovány a pod čepicí dochází k jejich většímu maštění. Není dobré situaci neřešit, jinak se vám vlasy mohou poškodit a již nebudou tak kvalitní. Péče o vlasy v zimních měsících není tak složitá, stačí se držet několika základních bodů a pravidel, jak se o vlasy starat.

1

Časté mytí vlasů

V zimě si myjte vlasy každý den, používejte u toho šampón obohacený o vitamín E, keratin a další složky. Časté mytí v zimním období vlasům neuškodí, ale naopak je ochrání.

2

Zdravá strava

Vlasy je nutné v zimě více vyživovat, je proto nutné i zdravě jíst. Důležité vitamíny a potravinové složky nám poskytnou ořechy, semínka a listová zelenina. Je důležité jíst také ovoce a zeleninu s beta karotenem a vitamínem A. Vhodné je avokádo, mrkev, paprika aj.

3

Zábalová kůra

Je vhodné pravidelně aplikovat také výživné vlasové kůry, které budou složené z rozmačkaného banánu a olivového oleje. Vytvořenou směs si naneste na hlavu, následně ji přikryjte igelitem a nechte působit.

4

Mastné vlasy a lesk

Pokud máte až příliš mastné vlasy, tak na vlasy aplikujte směs olivového oleje a citronové šťávy v poměru 1:1, po aplikaci nechte působit alespoň půl hodiny pod přikrytým igelitem. Jestliže toužíte pouze po lesku, tak aplikujte samotnou citronovou šťávu, aplikujte ji až po mytí.

5

Námaha

Vlasy se snažte příliš nenamáhat, především při velmi silných mrazech mají vlasy tendenci se velmi lámat.

6

Vlasová kosmetika

V zimě si za vlasovou kosmetiku raději připlaťte, ale vždy používejte nějakou kvalitní. Vhodné jsou kvalitní šampóny i kondicionéry. Lakům se spíše vyhýbejte, namísto nich používejte velmi kvalitní tužidla.

7

Horko vlasům škodí

Vyvarujte se přetopeným místnostem s velmi suchým vzduchem, ten vám pak rychleji vysušuje vlasy, vhodné je použít zvlhčovače vzduchu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na vlasové zábaly
Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.