Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podat daňové přiznání online | rady

23. Prosinec 2020

Jak podat daňové přiznání online | rady. Daňové přiznání se dříve podávalo pouze v papírové podobě, ovšem stále více vzrůstá obliba rychlejší a jednodušší možnosti podání a tou je ta elektronická. Elektronického podání daňového přiznání se mnoho lidí bojí, jedná se ovšem o velmi pohodlný způsob, jak lze podání provést. Každý rok se tak ušetří mnoho času a vyhnete se tak i zbytečným frontám. Elektronické podání není jen jednou možností, ale nabízí se jich hned několik.  

1

První možností podání daňového přiznání elektronickým způsobem je přes EPO formuláře dostupné na Daňovém portálu České daňové správy. U formuláře EPO je velkou výhodou, že daňové přiznání lze online vyplnit a rovnou i online odeslat. Je to velmi rychlé a snadné.

2

Pro tento způsob podání daňového přiznání je ale potřeba disponovat elektronickým podpisem. Je proto výhodné si ho zřídit, jelikož ho využijete i v mnoha jiných případech. Pokud odešlete daňové přiznání bez něj, bude potřeba odeslaný formulář verifikovat prostřednictvím e-tiskopisu, který vyplněný odešlete na příslušný úřad. Je potřeba to učinit do 5 dnů od odeslání formuláře v elektronické podobě.

3

Další možností elektronického podání daňového přiznání je chytrý formulář od společnosti Software602. S takovýmto softwarem lze snadno plnit různé formuláře, které lze pak následně odeslat, třeba přes datovou schránku. U této možnosti není zapotřebí elektronický podpis. Na mnoha úřadech mají s tímto způsobem odesílání problém, ale jde o problémy úřadů, nikoliv lidí, kteří správně vyplněné formuláře odešlou.

4

Samotná datová schránka je skvělým nástrojem pro pohodlného odeslání přiznání. Její zřízení se dělá jen jednou a s její existencí odpadne velké množství starostí. U této možnosti je dobré, že můžete podat přiznání i v pozdějším termínu a stále se vyhnete velmi dlouhým, frontám na samotných úřadech. Datovou schránku je vhodné si založit s předstihem.

5

Veškeré formuláře jsou dostupné i na webových stránkách ministerstva financí.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na daňovou kontrolu | rady
Jak na daňovou kontrolu | rady. Daňové kontroly se hrozí velké množství lidí, tento strach je ovšem v mnoha případech přehnaný nebo dokonce i zcela zb…
Jak uvařit cuketový guláš | recept
Jak uvařit cuketový guláš | recept. Výborný cuketový guláš pro celou rodinu. Pokud přemýšlíte, co uvařit z cukety, tento recept na cuketový guláš jist…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.