Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podpořit oslabenou imunitu

30. Září 2016

Křehká obranyschopnost organismu brání na podzim všem radovánkám i práci. Nachlazení, rýma a kašel na nás číhají na každém kroku. S pomocí následujících rad se vaše snížená imunita vrátí do celoročního normálu. Jak podpořit oslabenou imunitu – jak imunitu těla posílit? Pomáhá například hlíva ústřičná nebo rakytník řešetlákový. Čtěte dále.

1

Oslabená imunita je problém velké části naší populace. Podzimní plískanice nás často zaženou rovnou do postele a na posílení imunity už je pozdě. Začněte se připravovat, dokud je čas. „Každý rok, když skončí babí léto, pravidelně ulehnu s nachlazením. Vadí mi střídání teplot a nečekaný déšť, na který většinou nejsem připravený,“ popisuje čtenář Petr ze Zlína. „Je to můj každoroční nepříjemný rituál,“ dodává Petr.

2

Proti slabé obranyschopnosti bojujte celý rok. Ideální je dostatečný odpočinek a zdravý životní styl. Odpočatému tělu, které je dobře živené a má dostatečný pohyb, se většinou nachlazení vyhne. V době, kdy nám hrozí chřipka více než kdy jindy, je dobré si dopřát ještě více vitamínů a minerálů než obvykle. Zelenina a ovoce by na vašem jídelníčku měly být denně. Je to lepší varianta než vitamínové doplňky. Pokud ale ovoce nebo zeleninu z nějakého důvodu nemůžete, sáhněte po vitamínech v prášku.

3

Pomocnou ruku mohou podat i bylinky. Jedním z bezpochyby nejsilnějších pomocníků je česnek. Odborníci radí dva stroužky denně. To ale může být pro leckoho problém. Tělesnou obranyschopnost zvyšuje i hlíva ústřičná nebo rakytník řešetlákový. Skvělý je i šípkový čaj s medem nebo čaj z květů ze sedmikrásky. Čím dál větší oblibu si získává belamkanda čínská, jíž se přezdívá anginovník. Pěstovat se dá i v květináči.

4

Poslední, i když pro mnohé trochu kontroverzní variantou, je očkování. Očkování se doporučuje hlavně malých dětí a starších lidí a ideální dobou, kdy je dobré se nechat očkovat proti chřipce, je září až listopad. Cena dávky je kolem 300 korun.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit své tělo na zimu
Zima vždy znamená velikou zátěž na celý organismus. To se pak odráží na zdraví i na pleti, vlasech, náladě. Víte, jak své tělo přichystat na zimu, aby…
Jak si udržet zdraví i na podzim | rady
Jak si udržet zdraví i na podzim | rady. A podzim je zase tady. Přichází období plné barev, ale také plískanic, dešťů a viróz. Důkladně se na něj přip…
Jak začít s otužováním
Jak začít s otužováním | rady a tipy. Otužování je zdravé, levné a snadné. Jakmile si zvyknete, nebudete chtít přestat. Zbavíte se jednou provždy rýmy…
Jak nám prospívá zázvor
Oddenek zázvoru lékařského má typickou pikantní chuť. Používáme ho nejen jako ingredienci při přípravě jídla, ale můžeme využít i jeho léčivé účinky.…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.