Přejít k hlavnímu obsahu

Jak posílit svou imunitu | rady

Jak posílit svou imunitu | rady

Jak posílit svou imunitu | rady a tipy. Imunitní systém nás má chránit proti nepříznivým vlivům prostředí. Často ho ale pokoušíme. Typickým příznakem oslabené imunity jsou často se opakující nejrůznější onemocnění, která mívají vleklý průběh. Projevem nesprávné činnosti mohou být též alergie. Tady je pár rad, jak svou imunitu posílit a chránit před poškozením.

1

Začněte pravidelnou a správnou životosprávou. Důraz je kladen zejména na odlehčenou stravu. U vyvážené stravy by měl být pokryt dostatečný příjem všech výživných látek, což jsou cukry, tuky, bílkoviny, minerály a stopové prvky. Odborníci doporučují konzumovat pestrou stravu obsahující ovoce, zeleninu, maso, obilniny, mléčné výrobky, tuky i oleje. Není třeba mít strach ze změn jídelníčku, jeho variabilita může tělu prospět. Zásadou je samozřejmě přiměřenost ve velikosti porcí.

2

Otužujte se. Přínosné jsou také procházky, výlety na kole a jiná vhodná pravidelná fyzická aktivita. Je důležitá pro posílení srdce a celkového zdraví.

3

Důležitý je také pravidelný a dostatečný spánek. Dospělý člověk by měl spát denně 7 až 8 hodin. Náš organismus se během spánku regeneruje. Rušení nebo neumožnění spánku vede k psychickým potížím.

4

Začněte dodržovat pitný režim. Denně bychom měli vypít 2 – 2,5 litru tekutin. Voda opřádá buňky v našem těle a umožňuje jejich regeneraci a správné fungování. Do tekutin v rámci pitného režimu se počítají všechny čaje s výjimkou černého čaje, dále ředěné ovocné šťávy, minerální vody a hlavně obyčejná pitná voda, která je nejlepší pro náš organismus. Káva a alkohol se do pitného režimu nepočítají.

5

V chladném počasí bychom se měli přiměřeně a teple oblékat, ale ne tak, abychom se zbytečně potili. Lepší je vrstvení oblečení.

6

V chladnějším období bychom měli pravidelně svému tělu dodávat vitamin C, ale i další vitaminy. Ovocem, zeleninou nebo i různými doplňky stravy. V lékárnách je velmi široká nabídka.

7

Velice důležitá je také hygiena rukou. V prevenci alimentárních onemocnění, jako jsou střevní chřipka, žloutenka apod.

8

Sladit medem je lepší a zdravější než cukrem. Med působí ve spojení s citronem antisepticky. Také zmírňuje alergie. Díky antioxidantům, které med obsahuje, působí příznivě proti vzniku rakoviny tlustého střeva. Ve střevech působí také jako probiotika, které zlepšují imunitu. Ale pozor u dětí do 18 měsíců, u těch by se med neměl vůbec podávat, protože u nich může způsobit botulismus.

9

Vyhýbat se stresu, neboli vědět, jak se stresu zbavit. Tento bod je téměř z nejvýznamnějších, protože oslabení imunity a následné onemocnění organismu má za vinu téměř z 90 % stres.

Varování

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak posílit imunitu | rady
Jak posílit imunitu | rady
Jak posílit imunitu | rady. Imunita neboli obranyschopnost je základem dobrého zdraví. Pečovat o zdravý životní styl, dbát o dostatečný přísun vitamín…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.