Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat kvalitní spodní prádlo

30. Listopad 2015

Spodní prádlo je součástí každého šatníku, jak ženy, tak muže. Spodní prádlo nás zdobí, činí atraktivnějšími a přitažlivějšími. Jenže mnohdy se svým výběrem sáhneme vedle, protože si koupíme prádlo, které je za delší čas jen neforemným kouskem čehosi. V kvalitním spodním prádlu se budete cítit mnohem lépe a také skvěle vypadat.

1

1. Padnoucí střih

Určitě jste si všimli toho, že pokud si vybíráte spodní prádlo a jste v kabince, ve většině případů, vám padne lépe spodní prádlo, které je kvalitní a dražší. Neplatíte u něj totiž jen za značku, ale i za provedení a střih.

2. Značkové prádlo

Specializované prodejny na dámské a pánské prádlo, jejichž sortiment je složen ze značkového prádla, je sázkou na jistotu. Značka totiž zaručuje dlouho životnost prádla, stálost barev a také střihu. Na výrobci tedy opravdu záleží.

3. Materiál

Spodní prádlo se pyšní mnoha kvalitními materiály.

• Bavlna – klasická, přírodní, příjemná na dotyk, je pevná a odolná, používá se velmi často na výrobu spodního prádla
• Mikrobavlna – preferuje se na výrobu bezešvého spodního prádla, které je o to více komfortnější, prádlo je jemné, elastické, ale přitom pevné
• Viskóza – forma celulózy, velmi dobrá absorpce, saje pot, kombinuje se, jak z přírodními materiály, tak umělými
• Elastan – pružné prádlo, které drží tvar a nemačká se, přidává se k jiným ostatním tkaninám
• Lycra – splývavé prádlo, nevytahá se, dobře se nosí

4. Cena

Úzce koresponduje s výše zmíněnými údaji. Čím vyšší kvalitu potřebujete, tím je prádlo samozřejmě dražší. Investice do kvalitního spodního prádla se vám vyplatí. Mezitím, co byste si koupili další troje trenýrky nebo už druhou podprsenku, značkové prádlo v dobrém střihu a provedení vám vydrží déle, opravdu padne, je stálobarevné, nevytáhne se, ani nezmenší v pračce.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předchá…
Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.